7/24 destanı!

Servis açmayınca çocuklar dondu

Şimdilik ilk cümle olarak 7/24 diyorum.

Sonra döneceğim bu dediğime…

Destanla uzaktan yakından ilgisi yok aslında.

Tam anlamıyla rezalet…

İstanbul’dan 25 kişilik arkadaş-tanıdık grubuyla akşam 22.00 gibi Yunanistan’a doğru yola çıkmışsınız. Amaç eğlenmek değil, ülkenin karanlığından, kasvetinden iki gün uzaklaşıp biraz nefes alabilmek…

O da ne? Daha İstanbul sınırlarını geçmeden bulunduğumuz 2011 model Isuzu Turkuaz’ın kalorifer sisteminin arızalı olduğu ortaya çıkıyor. Hafiften üşümeye başlıyoruz. Sonrasında şiddetleniyor bu üşüme hissi.

Hava buz! Eksilerde…

Önemli değil canım, az biraz sabrederiz. Nasıl olsa Tekirdağ’da 7/24 hizmet veren bir servis var. Sorunun hallolacağından o kadar eminiz ki, öyle böyle değil…

Ama kazın ayağı iş öyle değil işte… 

7/24 Servis hizmeti yalan mı ?

7/24 servis hemen imdadınıza koşar’ diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz… Kağıt üzerinde var ama pratikte yok. Test ettik öğrendik.

İki saat boyunca hem merkezden hem de servis numaralarından servise ulaşabilmek mümkün olmadı. Mucize eseri bi ara merkezi 444’lü numaraya ulaşıldığında da bizi servisin kapısına yönlendirdi. Gittiğimizde kapı duvar tabii… Ne servis, ne 7/24…

Sonra bağımsız bir tamirciye ulaşma çabaları…

Bir özel tamirciden aldığımız yanıt: ‘Bu saatte yatağımdan kalkamam.’

Sonra bir tane daha bulduk Keşan’da… Kalktı geldi ama, gideremedi arızayı…

Mevsim kış, saatler gece ise Isuzu servisleri kapsama alanı dışında…

Bu arada Keşan’da gecenin 02.00’sinde Soner’in Yeri adında bir restorana sığındık. Ne güzel hâlâ masalar dolu. İkram edilen çayın tadı unutamayacaklarım arasında yerini aldı.

Biliyordum, teyid etmiş oldum: Dünyanın en büyük konforlarından biri üşümemektir.

Gecenin kör vakti, geri dönme alternatifini de düşünürken, ‘Allah Kerim’ deyip yola çıktık.

Ha bu arada araba servisten iki gün önce çıkmış. Hem de ‘tüm bakımları’ yapıldığı söylenerek. Görmesem inanmazdım. Şoför faturasını gösterdi.

Sabah saat 05.00-05.30 gibi Kavala’ya vardık

Hayatım boyunca, lise dönemimde donma tehlikesi atlattığım bir kış gününden bu yana, bu kadar üşüdüğümü hatırlamıyorum. Benim veya yetişkinlerin üşümesi bir yana grupta dört de çocuk var.

O dört çocuğun Kavala’daki, hani Türk turistlerin sürekli mola noktası olarak kullandığı ve kurabiye aldığı cafe’ye bir koşuşu, portatif kaloriferin etrafına bir üşüşmesi vardı ki görecektiniz.

Cafe’deki o anlık telaşla adını öğrenemediğim sorumlu kadının çocuklara şefkatli bakışı, onları tezgahın arkasına alarak kalorifer etrafına doluşturması hayatım boyunca unutamayacaklarım arasında yerini aldı bile.

Ve o kadın ne yaptı biliyor musunuz?

Sabahın 05.30’unda bize bir tamirci buldu.

Kardeşin duymaz el oğlu duyar…

O tembel dediklerinizden, dediklerimizden bir Yunan vatandaşı da kalktı geldi ve arızayı onardı.

Aldığı para 30 Euro…

Aklıma nedense havalimanı ve Beşiktaş saldırıları sırasında çaresizlik içinde bir yerlere ulaşmaya çalışan insanlardan yüzlerce lira isteyen taksicilerimiz geldi (!)

Tembel dediğimiz o adamlar bugün bizden daha iyi şartlarda yaşıyor mu, nokta…

Sen çok çalışıyorsun da ne oluyor!

Merak edenler için: Seyahatimizin Kavala’dan sonrası çok keyifliydi.

Dönene kadar da hiç üşümedik…

Bir son söz de Isuzu’ya: 7/24’ü ya siz çok yanlış anlamışsınız ya da biz…

Karşılıklı anlaşamadığımız kesin.

Belma Toprak

1 Yorum

  1. Sn. Toprak öncelikle merhabalar,
    Paylaşmış olduğunuz seyahat yazınızı okuduk.Gördüğümüz üzere sitem ve üzüntülerinizi belirttiğiniz noktalar arasında, markamız Isuzu’ya ait Turkuaz modelimizin ve bazı hizmet noktalarımızın da olduğunu gözlemledik.Özellikle ülkemizin candamarlarından turizm sektörüne hizmet veren, üst düzey kalite ve güvenlik donanımlarıyla üretilen Turkuaz araçlarımız hem yurtiçinde, hem de ihracat pazarlarında öncelikle tercih edilen bir model olup, tamamen Türk mühendisleri tarafından tasarlanıp ,üretilmektedir.Öte yandan sektörünün en yaygın satış sonrası hizmet ağına ve kalitesine sahip bir firma olarak, paylaşımlarınızla bağlantılı bazı incelemelerimiz gözlemlerinizde doğrudan bizim bilgi ve kontrolümüz dışında gelişen noktaların da var olduğunu göstermekte olduğundan, hangi koşulda olursa olsun ”sadece ürünlerimizi alıp kullananlar değil,yolculuk eden müşterilerimiz de velinimetimizdir” felsefesiyle sizleri birinci ağızdan dinlemek ve üzerimize düşen bir şeyler varsa yerine getirebilmek amacıyla iletişime geçmek isteriz. Bu doğrultuda [email protected] adresimden bana ulaşabilirsiniz.
    Saygılarımla,
    Demir Dikmen / Anadolu Isuzu Pazarlama Yöneticisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz