70 yıllık Frankfurt Otomobil Fuarı artık yapılmayacak

Frankfurt Otomobil Fuarı artık Frankfurt’ta olmayacak. Alman Otomobil Birliği (VDA), şehrin bir sonraki IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) gösterisinin organizasyonu için bütçe ayrılmadığını açıkladı.

Almanya’nın en önemli ve kitlesel otomobil fuarı 1951’den bu yana Frankfurt’ta düzenleniyor. 70 yıl sonra IAA taşınıyor.

Ekim 2019’da VDA, Avrupa’nın en önemli üç otomobil gösterisinden Frankfurt’un taşınabileceği 7 aday şehre çağrıda bulunmuştu; Bu şehirler Berlin, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Köln, Münih ve Stuttgart olarak sıralandı. Projeler geçen hafta sunuldu ve görünüşe göre aday sayısı üçten fazla.

Berlin, Hamburg veya Münih?

Önümüzdeki haftalarda yeni fuar şehrini VDA’yı belirleyecek. Şehirler, şu anda iki moda tema olan kentsel ve sürdürülebilir mobilite hakkındaki fikirlerini ortaya koydular. Ayrıca sunacakları ile otomobil fuarlarını terkeden kitleyi yeniden fuar salonlarına çekecek bir proje geliştirmek zorunda.

Linke tıklayabilirsiniz:

VDA yönetimi yaptığı açıklamada kararın kolay alınmadığını belirterek, şunları söyledi: “Bu karar VDA’nın yönetim kurulu için kolay alınan bir karar olmadı: Frankfurt Main metropolü yaklaşık 70 yıldır IAA’nın şehri oldu.”

Frankfurt Otomobil Fuarı için Frankfurt’a alışılmıştı. Artık yeni bir şehre alışmak gerekecek. Bu şehir Berlin mi, Hamburg mu yoksa Münih mi olacak göreceğiz. Alman Bild gazetesi yeni fuar şehri olarak Berlin’i eylül ayında işaret eden bir haber yayınlaşmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz