676 bin Euro’luk Ferrari sahibi Türk

FF modeli ile birlikte spor Grand Tourer konseptine geri dönüş yapan İtalyan lüksü Ferrari, dört koltuklu ve dört çeker özellikli yeni sporcusu GTC4Lucco’yu ülkemiz yollarına çıkardı.

ferrari-gtc4_lusso-2017-800-30Sportif özellikleri araç içi lüks konforuyla harmanlayan sporcu ile ilgili konuşan FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, 676 bin 500 Euro’luk anahtar teslim başlangıç fiyatına sahip yeni modelin ilk müşteri teslimini gerçekleştirdiklerini ve bir şanslı müşterinin daha Türkiye’de bu araca sahip olabileceğini belirtti.

İsmini; Enzo Ferrari’nin favori otomobillerinden biri olan 330 GT modelinden ve 250 GT Berlinetta Lusso modelinden alan Ferrari GTC4Lusso, kendisine ‘fastback’ tarzı bir siluet veren aerodinamik ve konik yapılı ‘coupe’ formlu tasarıma sahip.

ferrari-gtc4_lusso-2017-800-18GTC4Lusso’nun arkasında markanın kendine has ikiz arka farları göze çarpıyor. Ayrıca, kaslı tekerlek yuvaları da sporcunun atletik yapısına katkıda bulunuyor.

Özellikle kütleleri yayma verimliliğini arttıran entegre hava girişlerine sahip yeni ön ızgara, kanatlarda 330 GTC’yi hatırlatan hava girişleri, tavana monte arka rüzgarlık ve yeni üç kanatlı difüzör dikkat çekiyor.

ferrari-gtc4_lusso-2017-800-2e

Motor özellikleri

Ferrari GTC4Lusso’nun kalbinde 12 silindirli motor 690 beygir güç üretiyor. Ferrari GTC4Lusso, ilk defa arka tekerlekten yönlendirmeyle entegre edilen Ferrari patentli 4RM Evo dört çeker sistemi sayesinde her türlü yol koşuluna uyum sağlayabiliyor.

ferrari-gtc4_lusso-2017-800-35Patentli Yanal Kayma Kontrol (SSC 4.0) sisteminin evrimleşmiş son hali olan ve artık elektronik diferansiyel (E-Diff) ile SCM-E amortisörlere sahip olan yeni patentlenmiş 4RM-S (dört çeker ve yönlendirme) sistemiyle donatılan yeni model, Ferrari’nin özel yazılımı ile entegre edilerek kar kaplı, ıslak veya düşük tutuşa sahip yollarda bile GTC4Lusso’nun yüksek torkunu efektif bir şekilde tekerleklere yansıtabilmesini sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz