60 yaşa özel yeni seri geliyor

Fiat ailesinin ikonik model 500, 60’ıncı yaşını kutluyor. İhtiyar delikanlının bu yarım asırı aşmış ömrünü özel etkinliklerle kutlamaya devam eden Fiat, aileye yeni bir seri eklemeye hazırlanıyor. 60. yıla özel, yıl sonuna kadar sınırlı sayıda üretilecek bir seri hazırlayan Fiat, efsanevi modelin bu özel versiyonunu Temmuz ayı itibariyle ülkemizde de satışa sunuyor. 4 Temmuz 1957’den bu yana otomobil dünyasının ikonik modellerinden biri olarak öne çıkan Fiat 500’ün 60. yıldönümü özel serisi, bünyesinde barındırdığı tasarım detaylarıyla orijinal Fiat 500’e gönderme yaparken, teknolojik özellikleriyle de modern çağın gereksinimlerini karşılıyor.

500 Anniversario, retro konsol, farklı noktalarda kullanılan özel logo ve motor kaputundaki krom uygulama gibi tasarım ayrıntılarıyla orijinal Fiat 500’e gönderme yaparken, ikonik modelin karakteristik özelliklerini modern bir yorumla ortaya koyuyor. Fiat 500 Anniversario, yeni Riviera Yeşili ve Sicilia Turuncusu gibi sıra dışı renk seçenekleriyle de ön plana çıkıyor. Özel serinin sahip olduğu kendine özgü 60’lar görüntüsü, otomobilin geçmişindeki en önemli özelliklerden bazılarını da bünyesinde barındırıyor. Kaput ve ayna başlıkları üzerinde yer alan krom vurgular, nostaljik Fiat logoları ve klasik otomobil lastiklerini çağrıştıran 16 inç’lik klasik jantlar Fiat 500 Anniversario’nun ön plana çıkan görsel özelliklerini oluşturuyor. Otomobilin zarafeti, bagaj kapağında yer alan ve ona sportif bir hava katan “Anniversario” logosuyla mühürleniyor.

60’ıncı yıla özel seri

Hem retro, hem teknolojik

60. yıldönümüne özel üretilen serinin tasarım detayları orijinal Fiat 500’e görsel anlamda gönderme yapıyor olsa da güncel Fiat 500 model ailesinin tamamında olduğu gibi bu özel seri de modern teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanıyor. Çok fonksiyonlu direksiyon simidi, Bluetooth, USB ve Aux bağlantısını destekleyen dokunmatik ekranlı 7 inçlik UconnectTM bilgi ve eğlence sistemi, dijital klima kontrol paneli, sis farları ve arka park sensörleri modelde standart olarak sunuluyor. Ayrıca hız sınırlama ile hız sabitleme sistemi ve akıllı telefonların temel fonksiyonlarına orta konsola entegre UconnectTM’in 7 inçlik ekranı üzerinden erişim imkanı sağlayan CarPlaydesteği de standart olarak sunuluyor. Kullanıcılar, Apple CarPlay desteği sayesinde sürücü ellerini direksiyondan ve gözünü yoldan ayırmadan telefon görüşmelerini yapabiliyor, mesaj alabiliyor veya gönderebiliyor ve akıllı telefon üzerinden müzik dinleyebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz