55 bin barajını geçip, rekor kıracak

0

 

Astra Sedan'la 55 bin barajını geçip, rekor kıracak

Opel Türkiye, yeni Astra Sedan modelinin dopingiyle hedeflerini büyüttü. Şirket, Türk ve Rus tüketicilerin beklentileri doğrultusunda üretilen yeni modeliyle toplam satışlarını 2013'te 55 bin adede yükseltmeyi planlıyor. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, yeni Astra Sedan'ın ön satışına 27 Ağustos'ta başladıklarını belirterek, "Ekim başına kadar sürecek ön satış kampanyasına katılan müşteriler 1.000 TL ek indirim alıyor. Böylece aracın fiyatı 41 bin 750 TL'ye geliyor" dedi. Otomobilin Türkiye ve Rusya pazarından gelen yoğun talep nedeniyle Opel tarafından üretildiğini belirten Keklik, şöyle devam etti: "Ülkemizde C segmenti sedan araçlara yönelik yüksek talep var. Bu aracın geliştirilmesinde bizim çok bastırmamızın etkisi oldu. Yeni Astra Sedan'ı gören İspanya, Almanya gibi ülkeler 'Biz de bu aracı satarız' demeye başladılar. Üretimin yüzde 25'i Batı Avrupa pazarlarına yüzde 75'i ise Doğu ve Orta Avrupa ile Türkiye, Rusya pazarlarında tüketilecek."

Sedan pazarında ilk kez 1.6 litre ve altındaki motor seçenekleriyle otomatik vites kombinasyonu sunacaklarını açıklayan Keklik, "Bu kombinasyon Türkiye pazarı açısından önemli. Vergi avantajlı motor diliminde tercih edilen otomatik vites talebine Insignia ile cevap veremiyorduk. Şimdi bu sınıfta Astra Sedan ile bu talebi karşıyayacağız" dedi.

Yılsonuna kadar 4 bin adet Astra Sedan satmayı planladıklarını ifade eden Özcan Keklik, 2013 yılı için ise 12 bin adetlik hedef koyduklarını söyledi. Keklik, Opel markasının yeni dönem satışlarında Astra Sedan'ın lokomotif rol üstleneceğini belirterek, "Bu yıl yaklaşık 50 bin araç satarak pazardan yüzde 6.2 pay almak istiyoruz. Önümüzdeki yıl yeni Astra Sedan'ın dopingiyle 55 bin adetlik satış rakamı ve yüzde 6.5'lik pazar payını yakalarız" diye konuştu

24.465 arac sattı

Opel Türkiye yılın ilk 7 ayında Türkiye pazarında 24 bin 465 araç satışına ulaştı. Markanın pazar payı yüzde 5.76 oldu.

 

FİLO PAZARINA GERİ DÖNÜYOR

Özcan Keklik, Opel'in yeni Astra Sedan ile birlikte filo pazarına geri döneceğini kaydetti. Keklik, "Bizim tüm modellerimizde filo pazarı için ihtiyaç duyulan fiyat marjları kalmamıştı. Bu nedenle filo pazarındaki payımız yüzde 4'e kadar gerilemişti. Şimdi Astra Sedan ile bu alanda filo taleplerine yeniden cevap verebileceğiz. Astra Sedan satışlarımızın yüzde 10-12 gibi bir kısmı filo pazarından gelir diye hesap yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Tüm benzinlilerde otomatik şanzıman seçeneği var

Yeni Astra'ya ilk bakışta ön farlar, sis farları, alt ve üst ızgarada yapılan değişiklikler, yolcu bölümünün üzerinden kıvrılıp arka camı çevreleyen ve bagaja entegre spoilerla bütünleşen tavan çizgisi dikkati çekiyor. Astra Sedan’da koltuklar 60/40 yatırıldığında bagaj hacmi 1.160 litre oluyor. Yeni Astra Sedan'ın 3 ECOTEC benzinli ve 1 dizel motor seçeneği bulunuyor. Yeni Astra Sedan’ın tüm benzinli modellerinde otomatik şanzıman seçeneği var. Otomobilde Edition, Sport ve Cosmo donanım seviyeleri yer alıyor. Aracın Edition versiyonunda ABS, ESP, 17 inç jant, yol bilgisayarı, direksiyondan kumanda sistemi, cruise control sistemi, hıza duyarlı direksiyon, gövde rengi ısıtmalı yan aynalar, gündüz farları, elektrikli ön ve arka camlar, klima radyo/CD/MP3 çalar standart olarak yer alıyor. Ön satış indirimli Yeni Astra Sedan 1.6 litre 115 beygir 41 bin 750 TL, 1.4 litre 140 beygir 49 bin 250 TL, 1.6 litre 180 beygir 63 bin 50 TL ve 1.3 litre dizel 95 beygir 51 bin 750 TL’den başlayan fiyatlara sahip

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here