4 Serisi tanıtıldı

BMW, ocak ayındaki Detroit Otomobil Fuarı’nda konsept model olarak tanıttığı 4 Serisi’nin seri üretim versiyonunu tanıttı. Yeni BMW 4 Serisi, Audi A5 coupe ve Mercedes Benz C Serisi coupe modellerinin rakip olacak.

3 Serisi'nin iki kapılı modellerinin ismini de 4 Serisi olarak değiştiren BMW, otomobili ön kısmındaki genişletilmiş böbrekler ve sportif görünümlü tampon seçenekleri kullanarak sedan kardeşinden ayırmış. Ön çamurluklarına hava çıkışları eklenerek hem görünüm farklılaştırılan 4 Serisi’nin, hem soğutma performansı hem de aerodinamik verimliliği artırılmış.

3 Serisi ile aynı platformda üretilecek olan 4 Serisi’nde süspansiyonlar 10 milimetre azaltılarak daha sportif bir görüntü yakalanmış. 4 bin 638 milimetre uzunluğunda olan otomobil, 1825 milimetre genişliğinde ve 1362 milimetre yüksekliğinde olmasıyla 3 Serisi’nden daha uzun, daha geniş ancak daha alçak hale getirilmiş.

Kabini hemen hemen aynı kalan 4 Serisi’nin kalbinde 184 ve 245 beygirgüç üreten 2 ve 3 litre hacimli benzinli motorların yanında tamamı turbo beslemeye sahip 184 ve 306 beygirgüç üreten 2 ve 3 litre hacimli dizel motorlar yer alacak.

4 Serisi’nin motorlarında arkadan itiş ve dört tekerlekten çekiş sistemi tercih edilebilecek. Yeni 4 Serisi SE, Sport, Modern, Luxury ve M Sport olmak üzere 5 farklı donanım seçeneğiyle satışa sunulacak.

430d ve 435d motor seçenekleri dışında manuel şanzıman seçeneği sunulan 4 Serisi’nde otomatik şanzımanla satılacak 430d ve 435d modelleri 8 vitesli otomatik şanzımana sahip olacak.

Eylül ayında düzenlenecek 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan otomobil, kasım ayından itibaren en düşük donanım seviyesi 420d modeli olmak üzere satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz