36 ay vadeyle altı haftada 7 Aston Martin satıldı

Mart ayı ortasında alevlenen pandemi etkisi giderek ortadan kalkıyor. Günlük hasta sayısı 1500 kişinin altına inme mücadelesi veriyor. Öte yandan insanlar uçak yerine SUV tarzı araçlarla tatil bölgelerine gitme çabası içinde.

Nevzat Kaya

Bu rüzgarın lüks otomobil markalarından Aston Martin’i de etkilediği görülüyor. Belki de tarihinde ilk kez Türkiye’de atı haftada 7 Aston Martin satıldı.

Aston Martin Türkiye distribütörü D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, artan iş hacimleri hakkında bilgiler paylaştı:

“Uçak yolcuğundan çekinen bazı müşterilerimiz uzun yol yapabilecekleri SUV segmentinde araçlara yöneldiler. Bireysel kullanıma yönelik spor otomobillerde de normalleşme sonrası hareketlenme azımsanacak düzeyde değil tabii.

Aston Martin Türkiye olarak Mayıs-Haziran içinde 6 haftalık süreçte, ikisi sıfır km olmak üzere 7 araç satışımız bulunmakta. Bu başarıda Aston Martin Lagonda finansman desteği ile yüzde 50 peşin, kalan yüzde 50’si 36 Ay vadeli satış kampanyamızın da desteği büyük.

Aston Martin’in ilk SUV’u DBX Türkiye’ye geliyor

İngiliz Aston Martin’in tarihinde ilk SUV modeli DBX, Türkiye ile ağustosta tanışacak. Ağustosta DBX test aracı Türkiye’ye gelecek. Kullanıcı testlerine açılacak. DBX modelinin  ilk teslimatları ise bu yıl sonuna kadar başlayacak.

DBX’lerin; Arizona Bronze, Magnetic Silver, Minotaur Green, Onyx Black, Satin Silver Bronze, Stratus White, Xenon Grey renk seçenekleri ile İstanbul ve İzmir’deki Aston Martin showroomlarında yerini alacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz