35 yıllık otomotivci hayatını kaybetti, bir dönem en zengin 100 listesindeydi

1986 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal’ın temelini attığı Ortadoğu Rulman Sanayi kurucusu Hasan Arslan vefat etti. Volkswagen, Audi, Fiat, Valeo, Magna, Allison, CNH, Türk Traktör, Ford Otosan, Tofaş gibi birçok fabrikaya üretim yapan ORS, üretiminin yüzde 75’ini ihraç ediyor.

2 bine yakın çalışana sahip şirket yılda 100 milyona yakın rulman üretim kapasitesine sahip. Aynı zamanda Şark Halı’nın da sahibi olan 85 yaşındaki Hasan Arslan, 2012 yılında Türkiye’nin en zengin aileleri listesinde de yer almıştı.

ORS Rulman YKB Hasan Arslan

TAYSAD üyesi ORS Ankara Polatlı’da 300 bin metrekare arazide 100 bin metrekare üzerinde kapalı alanda üretim yapıyor. Ortadoğu Rulman Sanayi ihracat verileri 2016 yılında 110 milyon dolar düzeyinde idi. Fabrika, üretiminin yüzde 25’ini ise iç piyasaya sunuyor.

26 Aralık 1986 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal’ın temelini attığı fabrikada ilk olarak 4,5 milyon adet rulman üretildi. 30. yılında 17 kat büyüyen şirket üretimi 80 milyon adet rulmana çıkardı.

ORS çalışanları sosyal medya paylaşımında “Türk sanayisinin gelişiminde ve rulman üretimini gerçekleştirerek yurt dışına bağımlılıktan kurtulmasında önemli katkıları olan;
Ortadoğu Rulman Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanımız, Kurucumuz Sn. Hasan ASLAN’ı kaybetmiş olmanın büyük üzüntüsünü yaşıyoruz.

Hayırsever patronumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, ORS çalışanlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Cenazesi 17 Nisan 2020, cuma günü Kocatepe Camiinde öğle namazını müteakip kılınacak, Cebeci Asri Mezarlığına defnedilecektir.” ifadeleri yer aldı.

Geçtiğimiz günlerde Peugeot Citroen ve Opel Konya bayiliklerini yürüten Özkaymak Şirketker Grubu Başkanı Rahim Özkaymak ve Mitsubishi bayii Yıldızlar Otomotiv kurucularından ve Yılteks YKB Ekber Yıldız da vefat etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz