30 Kirpi haftaya yolcu

0

 

BMC-Kirpi-Savunma-Sanayi-İhale

Türkiye gündeminin politika ve döviz kurundakii türbülansla meşgul olduğu mevcut konjonktürde "Kapalı" BMC fabrikasından her nasılsa 30 Kirpi araç çıkacak.

Alınan bilgilere göre BMC'nin "Bir Akdeniz ülkesi" ile yaptığı anlaşmanın ilk parti araçları, 26 Ocak tarihinde ilgili ülke yetkililerine teslim edilecek. 30 adet olarak belirtilen araçların, yan sanayiyle parasal sorunlar çözülmeden nasıl tamamlandığı sorusu ise yanıt bekliyor.

Bu soruya cevap üretmeden önce, sessiz BMC'de çalışan sayısının 500'e yaklaştığı da belirtiliyor. Son olarak "hafif ticari araç" bölümünde çalışanlara da çağrı yapılmaya başlanmış. "Mış" diyoruz çünkü tek kaynaktan gelen bu bilgiyi ikinci ve daha çok kaynaklarla konuşamadık henüz.

Eğer bu bilgi doğruysa, 2012 yılında gelen Çin malı Isuzu çakması JAC parçalarından BMC markalı hafif ticari araçlar ortaya çıkabilir. Belediyelerin çöp kamyonu, itfaiye aracı gibi ihtiyaçlarına yönelik olan bu araçlar, Çin'den gelen veya gelecek parçalar ve motorlarla üretilebiliir.

Yine çalışanların "protokol" imzasıyla elde ettikleri 1 ayda 10 günlük ücret hakları da bir aylık gecikmeyle ödeniyormuş.

Şubatta eksik bir ayın da tamamlanacağı ve yola öyle devam edileceği söylentisi de var.

Çok önemli bir başka BMC haberini de onaylatmaya çalışıyor arkadaşlarımız. Onaylatamasak da en geç yarın "Kulis haber" olarak yayınlayacağız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here