3 marka, 3 model, tek otomobil: 3 ayda ikinci ödül

Yılın Otomobili ödülleri açıklanmaya başlandı. Bazıları önümüzdeki yıla kalsa da Autobest adıyla düzenlenen Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülü tek model ile üç markanın üç otomobilinin oldu. PSA Grubu’nun 2019 yılındaki en önemli hamlelerinden biri olması beklenen Peugeot Rifter, Citroen Berlingo ve Opel Combo ödülü paylaştı.

Türkiye yollarına 2019 yılında çıkacak bu araçlar, tek hacimde hem binek hem de hafif ticari araç özellikleri gösterebilecekler. Ekonomi ile performansı bir araya getirme iddiasındaki bu araçlar, bağlantılı markaların en ekonomik modelleri arasında da yer alabilecek.

PSA Grubu, Autobest 2019 ödülünün sahibi oldu

 PSA Grubu’nun yeni nesil LAV (Leisure Activity Vehicle) aracı Autobest 2019 ödülünün sahibi oldu. 

“Avrupa’nın Alıma En Değer Otomobili” Autobest Ödülü: Avrupalı 31 otomobil gazetecisinden oluşan jüri tarafından verilen bu ödülü 2019 yılı için yeni Peugeot Rifter, Opel Combo Life ve Citroen Berlingo kazandı.

Autobest başkanı Dan Vardie bu ödülü şöyle yorumladı: “PSA Grubu’nun üçlüsü bu yeni platformdaki zaferini hak etti. İki uluslararası jüriyi araba ve LCV perspektiflerinden ikna eden ve muhtemelen önümüzdeki yıllarda en çok satanlardan biri olacak bir platform. Tarihimizde ilk defa birden fazla kazananımız oluyor.”

Autobest “Avrupa’nın Alıma En Değer Otomobili” Ödülü, 2001 yılından beri araç modellerini en iyi fiyat / performans / ekipman özelliklerine göre değerlendiriyor. Ödül alan otomobil 31 Avrupa ülkesinden 31 uzman gazetecinin oylarıyla 13 kritere göre değerlendirildi. Kriterler fiyat-kalite, tasarım, konfor, teknolojiler, hizmet kalitesi, dağıtım ağlarında yedek parçaların bulunması olarak belirlendi.

Finale kalan 6 araç arasında yapılan karşılaştırmalı testlerden sonra, bu prestijli seçimin kazananı en fazla oyu alan model oldu.

Peugeot Rifter nasıl bir araba?

Türkiye’ye 2019 yılının ikinci yarısında ithal edilmeye başlayacak olan Rifter, Fransız markanın önemli bir oyuncusu olacak. Markanın benzinli ve dizel motorlarını kullanacak olan araç için ekonomik olacağını söyleyebiliriz. 2008 mi Rifter mi soruları fiyat performans oranıyla cevaplanabilecek.

Ekonomi O’na emanet: Adı Rifter

 

Opel Combo 2019 nasıl bir araba?

Üçlünün Opel tarafındaki temsilcisi Combo 2019 yılının ilk çeyreğinde Türkiye”ye gelecek. Binek ve hafif ticari versiyonu bulunacak. Hafif ticari versiyonu da Yılın vanı seçilmişti.

Combo geri dönüyor: Artık hem binek hem ticari

 

Citroen Berlingo 2019 nasıl bir araba?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz