3 dakikada İstanbul Parkı pisti tamamladı

Opel yeni Combo ile hafif ticari araç sınıfında yeniden güçlü olma peşinde. Nisan ayında satışa sunulan yeni Combo, piste de çıktı. Yeni Opel Combo, Intercity İstanbul Park resmi tur zamanlarında listeye giren ilk hafif ticari araç oldu. Combo 03:00.829’lık tur derecesi ile yarış pistinin en hızlı hafif ticarisi ünvanını elde etti.

Combo 1.5 litre 130 hp dizel 8 ileri otomatik şanzıman kombinasyonu ile pist zamanlarında iddialı binek otomobilleri de gerisinde bırakarak; Intercity istanbul Park’ın en hızlı hafif ticari aracı ünvanını elde etti. Herhangi bir modifiye yapılmamış, fabrika çıkışı Combo zorlu şartlar altında hız; çeviklik ve yol tutuş konularında bir kez daha test edilmiş oldu.

Combo’nun 1.5 litrelik güçlü ve verimli dizel motoru maksimum gücünü 3.750 devirde sunuyor. 300 Nm tork değerini ise 1.750 gibi düşük bir devirde sağlıyor. 8 ileri otomatik şanzıman ile birlikte Combo 184 km/saat maksimum hıza ulaşabiliyor. Opel’in performanslı hafif ticarisinin 100 km’de ortalama tüketimi 4.3 litre.

Yeni Opel Combo’nun sunduğu teknolojik özelliklerin yanısıra performansıyla da binek araçlarla yakınlık gösterdiğini belirten Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş; “Combo’yu tam da bu nedenle Her Günün Kahramanı olarak tanımlıyoruz. Bu modelimizle Opel severlerin gerek iş hayatında, gerek özel seyahatlerinde tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Buna gerekli güvenlik önlemleri altında hız tutkusunu yaşamak da dahil” dedi.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here