26 Kasım geldi, fabrika pırıl pırıl

 

BMC’de kritik tarih geldi çattı.

Her ne kadar bazı gazeteci ve sendikalar 26 Kasım tarihinde bir ihaleden söz etse de satış ihaleyle gerçekleşmeyecek.

Manset.at internet sitesinin de yazdığı, otoajanda.com’un da alıcı adayı olabilecek bir şirketin genel müdürünün “Ortada ihale var deniyor ama Şartname Yok” açıklamasıyla haberleştirdiğimiz belirsizlikle 26 Kasıma doğru yol alınıyor.

Alıcı adayı olarak Akşam ve Güneş gazetelerini milyonlarca liraya yaklaşan borçlarıyla almaya çalışan ama “Ben yerli füze yapacağım” diyen Ethem Sancak öne çıkıyor.

Ama BMC’nin gizli bir alıcı adayı daha var.

Kim bu aday?

Daha önceki haberlerimizde adını geçirdiğimiz TÜMOSAN traktör ve motor üretim tesislerinin de ana hissedarı Albayrak Grubu.

Albayrak’ın geçtiğimiz günlerde Konya’daki TÜMOSAN tesislerinde “BMC’yi alacağım, BMC’yi istiyorum” şeklinde bir açıklama yaptığı öğrenildi. Daha önce de kulağımıza gelen Albayrak-TÜMOSAN isminin bu kez birinci ağızdan gelmesi günün sürprizlerinden biri oldu.

Bakalım ne olacak?

Ortada iki ayda pırıl pırıl temizlenerek, üretime hazırlanmış bir tesis var. Borçları, dondurulmuş hakları, çalışan mı işçi mi olduğunu unutmuş BMC işçileri, Çukurova Grubu, BMC yöneticileri, yan sanayiciler… Tümünün ortak noktası BMC’nin yeniden üretime geçmesi ve bunun da en kısa sürede gerçekleşmesi.

Geçtğimiz hafta yapılan COMVEX Ticari Araç Fuarı, uzun yıllar sonra ilk kez BMC katılımı olmadan gerçekleşti. 2 yıl sonraya BMC umarız yeniden COMVEX gösterisinde yer alır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz