2019’un en pahalı otomobili ünlü futbolcunun oldu

0
208

Mart ayı başında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda ortaya yeni bir otomobil çıkmıştı. Bugatti tarafından geliştirilen bu otomobil günümüzde dünyanın en pahalı otomobili olarak lanse edildi. Peki ama henüz test aşamasındaki bu otomobili hangi ultra zengin koleksiyonerin garajına park edecekti.

Cenevre’deki lansmanın ardından bu aracın sahibinin Volkswagen Grubu’nun eski başkanı Ferdinand Piech olacağı kulislere gelmişti. Son rivayet ise bunun doğru olmadığı ve aracın tek sahibinin bambaşka bir isim olduğu yönünde.

Aslında aracın gerçek sahibi kim olacak asla bilemeyeceğiz. Ta ki aradan 1-2 yıl geçip, araç yola indikten sonra ve sahibi de onu kullanırken kameralara akalanana kadar.

Bugün bu sorunun yanıtını İtalyan Stampa TV hesabı açıkladı. İtalyanların açıklaması, bilginin kaynağına da işaret ediyor. Avrupa’nın en büyük kulüplerinden Juventus’ta futbol yaşamını sürdüren Portekizli Christiano Ronaldo, Bugatti La Voiture Noire otomobilin dünyadaki tek sahibi oldu. Ronaldo’nun Noir kadar etkileyeci olmasa da pek çok otomobilden oluşan bir garaja sahip olduğu biliniyor.

İtalya Serie A Ligi ekiplerinden Juventus forması giyen 34 yaşındaki Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, sadece bir adet üretilen ve fiyatı 16.5 milyon Euro olan Bugatti La Voiture Noire ‘in sahibi oldu.

İki yıl bekleyecek

Bugünden satılan, iki ay önce lanse edilen 16.5 milyon euroluk (Yaklaşık165 milyon Törkiş Lira) bu süper otomobil 2 yıl sonra sürülebilir hale gelecek. Yani Christiano Ronaldo 2 yıl bekleyecek direksiyona geçmek için.

Bu da bir başka Bugatti: Galibier

En pahalı Bugatti nasıl bir otomobil?


Mart başındaki 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Bugatti La Voiture Noire ’in gövdesi tamamen karbon fiberden oluşuyor. Ne var bunda, BMW i3’ün gövde kafesi de karbon fiber diyebilirsiniz.

Bugatti yetkilileri, bu pahalı otomobilin genlerinde 1936 yılı yapımı Type 57 SC Atlantic modelinin bulunduğunu söylüyorlar.

Bugatti’nin bu süper otomobili 8.0 litre hacimli bir motora sahip. 0’dan 100 kilometre hıza ise sadece 2.4 saniyede ulaşan araç, 1500 beygir güç üretebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here