2019 Yılın Otomobili, Mitsubishi Eclipse Cross oldu

2019 Yılın Otomobili, Japonya’da Mitsubishi Eclipse Cross oldu. 2007 yılında ödülü alan Mitsubishi Kei’den sonra bugüne dek ilk kez bir Mitsubishi modeli; RJC Yılın Otomobili Ödülü’ne layık görüldü. Japon Otomotiv Araştırmacıları ve Gazetecileri Konferansı (JRC) tarafından verilen ödülü, bu yıl Mitsubishi Eclipse Cross aldı. 1 Kasım 2017 ile 31 Ekim 2018 tarihleri arasında Japonya pazarına sunulan Japon otomobilleri arasından RJC’nin uzman üyelerince yapılan değerlendirmede seçim komitesi; 2019 Yılın Otomobili ödülünü kazananı belirlemeden önce tüm adaylar arasından en iyi altı modelin kısa listesini oluşturuyor.

Japon üreticilerinin geleneksel olarak otomotiv teknolojisi ve kalitesinde öne çıkması nedeniyle bu ödülü almak için daima çetin bir rekabet yaşanıyor.

RJC seçim komitesinin ödül sahibini belirledikten sonra yaptığı açıklamada, “Eclipse Cross, sadece şık bir coupe görünümünü kompakt bir SUV’un özellikleriyle buluşturmakla kalmıyor; aynı zamanda Mitsubishi’nin benzersiz Süper Dört Tekerlekten Çekişli Kontrol Sistemi (Super All-Wheel-Control-S-AWC) teknolojisi; sayesinde dengeli sürüş kabiliyeti ve engebeli yollarda mükemmel performans da sergiliyor. Yeni geliştirilen 1.5 litre direkt enjeksiyonlu; turbo şarjlı benzinli motor ve manuel kontrollü 8 ileri vitesli CVT şanzımanı birleştirerek çevik sürüş performansı sunuyor.”

İşte finale kalan 6 otomobil

Honda CR-V, Honda Clarity HYBRID, Mazda CX-8, Mitsubishi Eclipse Cross, SUBARU Forester ve Nissan Serena e-POWER.

Japon Otomobil Araştırmacıları ve Gazetecileri Konferansı (RJC);Japon Otomobil Araştırmacıları ve Gazetecileri Konferansı, Nisan 1990’da kuruldu. Kuruluşun üyeleri otomotiv mühendisliği alanında profesyonel araştırmacı ve gazetecilerden oluşuyor.

Kuruluşun ana faaliyetleri arasında her yıl verilen RJC Ödüllerinin belirlenmesi yer alıyor. RJ Ödülleri; Yılın Otomobili, Yılın İthal Otomobili, Yılın Teknolojisi ve otomotivin gelişmesine katkıda bulunan bir kişiye sunulan Yılın Kişisi dallarında veriliyor.

Mitsubishi daha önce RJC’den 2007 Yılın Otomobili (Mitsubishi i); 2009 Özel Yüksek Performans ve Yılın Spor Otomobili (Lancer Evolution X); 2014 Yılın Teknolojisi (plug-in hibrit sistemi) ödüllerini almış bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz