2017 Mazda6, Türkiye’de kaç liraya satılıyor?

2017 Mazda6, Türkiye’de kaç liraya satılıyor?

Japon otomobil üreticisi Mazda’nın amiral gemisi Mazda6, markanın insan ve otomobil uyumunun ifadesi olan Jinba Ittai kavramını yeni bir ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin insan merkezli gelişim felsefesinin son ürünü olan n G-Vectoring Control teknolojisi ile donatılmış olan Mazda6 2017, Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye’de Eylül sonu itibariyle satışa sunuluyor. Tüm yol koşullarında virajları yumuşatıp sürücü ve yolcuların daha konforlu yolculuklar yapmasına olanak sağlayan SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS teknolojilerinin ilki olan G-Vectoring Control sistemi, şasi hareketlerini iyileştirmek ve bununla birlikte yol tutuş ile sürüş konforunu geliştirmek için motoru kullanıyor.

Virajlardaki hassaslığı ve stabiliteyi artırmak için motor güç çıkışını uygun şekilde düzenleyen G-Vectoring Control teknolojisine sahip ilk model olan Mazda6, bu sistemle daha iyi bir çekiş kuvveti sunarak sürücünün aracına olan güvenini artırıyor. Otomobilin hareketi, sürücünün istekleriyle daha iyi uyum sağlayarak istemsiz direksiyon düzeltme hamlelerine olan ihtiyacı ve böylece sürüş yorgunluğunu azaltıyor. Buna karşılık olarak güç aktarımını yumuşatan GVC, gövde sarsılmasını azaltarak konfor hissini artırıyor. GVC özellikle sert asfaltsız yollarda ya da kaygan zeminlerde aracın yol tutuşunu önemli oranda geliştirerek etkisini gösteriyor.

2017 Mazda6'nın kabin tasarımı
2017 Mazda6’nın kabin tasarımı

2017 Mazda6, Türkiye’de kaç liraya satılıyor? İşte yanıtı:

Aktif güvenlik ve bağlantı sistemlerini bünyesinde barındıran Mazda6, Türkiye’de 2.0 litrelik 165 beygir güç üreten SKYACTIV-G benzinli motorla satışa sunuluyor. Bu motor, otomatik şanzıman ile kombine ediliyor. Mazda6’nın ülkemizdeki başlangıç fiyatı ise 154 bin 300 TL.

Mazda6 ülkemizde satış sunulduğu andan itibaren Renault Talisman, Opel Insignia, Volkswagen Passat ve Skoda Superb gibi modellerle rekabete girdi. Tümünün ÖTV avantajlı 1.6 litrelik dizel motor seçeneklerinin olduğu önemli rakipleri karşısında Mazda6’nın yalnızca 2.0 litrelik benzinli motorla satışa çıkmasının model için ciddi bir dezavantaj olduğunu söyleyebiliriz.

Mazda6’nın rakiplerinin başlangıç fiyatına baktığımızda da modelin en yakın rakibi ile arasındaki yaklaşık 50 bin TL’lik fiyat farkı dikkat çekiyor. İşte, Mazda6’nın rakiplerinin başlangıç fiyatları:

Renault Talisman 1.5 dCi 110 BG Manuel, Touch donanım paketinde: 109 bin 400 TL
Opel Insignia 1.6 benzinli 170 BG AT6, Edition Elegance donanım paketinde: 101 bin 650 TL
Volkswagen Passat 1.4 TSI 125 BG Manuel, Trendline donanım paketinde: 83 bin 400 TL
Skoda Superb 1.4 TSI Green TEC 125 BG Manuel, Active donanım paketinde: 74 bin 900 TL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz