2017 IAA: Citroen standında kimler var?

Dünyadaki en büyük otomobil fuarlarından biri olan Frankfurt Autoshow, basın gösterimiyle birlikte kapılarını 67’inci kez açtı. Avrupalı otomobil üreticilerinin yüzde 20’sinin katılmayacağını açıkladığı fuarda, birçok model dünya ve Avrupa gösterimini yapmaya hazırlanıyor. 2009 yılından bu yana ‘CRÉATIVE TECHNOLOGIE’ uluslararası marka imzasını kullanan Citroen de yeni imzası ve yeni modelleriyle fuarda boy gösteren markalar arasında.

Citroen kuruluşundan bu yana, 2CV’dan Traction Avant’a, Type H’den Berlingo’ya, Méhari’den E-MEHARI’ye, monospace Picasso’dan crossover Aircross’a uzanan, kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak yeniliklerle karşımıza çıktı. Citroen markası için kullanıcılarının hayatları her zaman birincil ilham kaynağı oldu. 2009 yılından bu yana ‘CRÉATIVE TECHNOLOGIE’ imzasını kullanan marka, “Kullanıcı odaklı marka” olma anlayışından yola çıkarak, yeni uluslararası imzasını ‘INSPIRED BY YOU’ olarak lanse ediyor.

Frankfurt Otomobil Fuarı’na kimler katılmıyor?

İlk kozu C3 Aircross

Kullanıcılarının hayatlarını birincil ilham kaynağı olarak gösteren Fransız üreticinin fuardaki en önemli yeniliği C3 Aircross modeli. Satışların her geçen gün yükseldiği SUV sınıfında daha fazla söz sahibi olmak isteyen Fransız üretici, SUV kullanıcılarından ilham alarak yeni bir model olan C3 Aircross’u geliştirdi.

Citroen C3 Aircross

Citroen marka geleneği olan kullanıcı dostu konfor ve araç içi yaşantısındaki pratik detaylar Yeni C3 Aircross’un, SUV pazarındaki yoğun rekabette konumunu güçlendirecek.

4,15 metre uzunluğundaki C3 Aircross, dört farklı tacan seçeneğiyle dikkat çekiyor. Aracın toplam renk kombinasyonları 90’ı, kabin opsiyonları ise 5’i buluyor.

Grip Kontrol ve Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) ile maceraya hazır olan yeni C3 Aircross, benzinli PureTech ya da dizel BlueHDi motor seçeneklerine sahip olacak.

Yeni C3 Aircross

Frankfurt sahnesinde C3 Aircross’a SpaceTourer Rip Curl Concept ve E-Méhari Styled by Courreges modelleri de eşlik edecek.

Turnenin resmi aracı

Önceki yıllarda pek çok kez başarılı işbirlikleri yapılan Rip Curl markasıyla Citroën, Frankfurt’ta SpaceTourer için özel bir konsept hazırladı.

SpaceTourer Rip Curl Concept’i de fuarda

Dangel’in geliştirdiği 4×4 sistemine sahip olan SpaceTourer Rip Curl Concept, kamp araçları üreticisi Pössl markasının hazırladığı açılır tavan sistemiyle kompakt bir kamp aracına dönüşüyor.

SpaceTourer Rip Curl Concept

Özel kabin içi renkleri ve materyalleri sayesinde hem günlük hayatta hem de outdoor aktivitelerinde kolaylıkla kullanılabilecek olan SpaceTourer Rip Curl Concept, Rip Curl Takımı ile beraber Ocak 2018’e kadar sürecek Rip Curl by Citroën turnesinin resmi aracı olacak.

Sınırlı sayıda üretilecek

Citroën, yüzde 100 elektrikli otomobili E-Méhari için sınırlı sayıda üreteceği özel bir versiyonu da Frankfurt’ta sergiliyor. E-Méhari Styled by Courrèges adındaki araç iki ikonik Fransız markasının işbirliğini gözler önüne seriyor.

E-Méhari Styled by Courrèges

E-Méhari Styled by Courrèges’in gövdesindeki siyah renkler, iç mekandaki beyaz ile kontrast oluşturarak ünlü markanın tasarım çizgisine gönderme yapıyor. 4 kişilik üstü açık bir araç olan E-Méhari, bu versiyon ile birlikte camları da kapsayan bir sert tavan (Hardtop), merkezi kilit sistemi ve hava yastıklarını sunmaya başlıyor.

Citroen’in yeni kompakt SUV’u tanıtıldı: C3 Crossover

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz