2017 araç muayene ücretleri

e-devlet üzerinden sorgulanabiliyor.

Yeni yıl ile birlikte araç muayene ücretlerine zam gelecek. Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile 2017 yılı için belirlenen yeniden değerleme oranında artışa gidilecek.

2017 araç muayene ücretleri. Böylelikle, otomobil, minibüs, kamyonet, arazi taşıtı, römork, yarı römork ve özel amaçlı taşıtların muayene ücreti 191,16 TL’den 198,24 TL’ye çıkarılacak.

Kamyon, çekici, tanker ve otobüslerde muayene ücreti 267,86 TL olacakken, motorlu bisiklet, motosiklet ve traktörlerin muayene ücreti 97,94 TL’den 101,48 TL’ye çıkacak.

Geçici işletme yetki belgesi ve araç muayene işletme yetkisi belgesinin fiyatı 120 TL, yola elverişlilik muayenesi yetki belgesi 24 bin 613 TL olacak.

Kış lastiği kimlere zorunlu? Cezası ne kadar?

1 Aralık gününden itibaren ‘Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkında Yönetmelik’ine göre kış şartlarına uygun olmayan, kış lastiği takılmamış ticari araçların cezası da yeni yıl ile birlikte 602 TL’den 625 TL’ye çıkarılıyor.

Bu arada kış lastiği takma zorunluluğunun yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar için geçerli olduğunu hatırlatalım.

Bu araçların 1 Aralık’tan 1 Nisan’a kadar kış lastiği kullanması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz