2012’de pazar daralır ama yeni Civic Sedan sayesinde Honda satışları artar

2011 yılında, çevre şartlarından kaynaklanan Honda’ya özgü durumlar meydana geldi ve bu gelişmeler parça tedarikinden sıkıntı yaşattığı için üretimimize dönem dönem ara vermek zorunda kaldık.

Honda Türkiye olarak, Kuzey Japonya’da yaşanan deprem felaketinden sonra üretimimizi kıstık. Normal üretime geçtikten sonra bu kez de Tayland’da yaşanan şiddetli yağışlar Honda operasyonlarını yine olumsuz etkiledi.

Tayland’da tedarik durumunun iyileşmesinden ötürü Honda Türkiye ve Avrupa’daki fabrikalar 19 Aralık 2011’de tekrar normal üretime geçti. Tüm bu gelişmeler ışığında satış adedimiz 2011 yılında yaklaşık 14 bin civarında olacak.

2012 yılından ise Honda Türkiye olarak daha umutluyuz. 2012’de, 2011 performansımızın üzerine çıkacağız. Yenilenen ve 9. jenerasyonu da Türkiye’de üretilecek olan Civic Sedan’ımızın 19.12.2011 itibariyle üretimine başladık.

2012’de yıllardır müşterilerimizin büyük beğeni ile kullandığı ve kendi grubunun liderliğini yapan Civic Sedan ile pazarda kendimize önemli bir avantaj yaratacağız…

Kısa bir süre önce yenilenen Civic HB modelimiz ve Honda Türkiye’nin gücü ile 2012’yi Honda için çok pozitif bir yıl olarak değerlendirdiğimizi söyleyebilirim.

2011 yılının son aylarında gözlemlenen pazardaki daralmayı dikkatle gözlemlemekteyiz ve bu daralmanın miktarını şu an için çok net öngörememekle beraber 2012’de pazar daralsa dahi satışlarımızı artırmayı hedefliyoruz. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz