200 milyona Otostat kuruyor

TEM Sancaktepe bölgesinde konumlanacak.

 

İkinci el otomobil ticareti için yeni bir proje “Otostat” adıyla Gülan Grup tarafından başlatıldı. Nissan bayiisi de olan Gülen Grup, 200 milyona Otostat kuruyor. Otostat, TEM Sancaktepe’de inşa edilecek. 130 bin m2’de teras dahil 4 katlı bir kompleks olacak şekilde inşaatına devam edilen ve 340 bağımsız birimden oluşacak Otostat projesi 200 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştirilecek.

10 ayda 4 milyona yakın 2. el oto satılmış

Otostat yatırımcısı Gülan Grup Başkanı Alp Gülan, özellikle ikinci el otomobil sektöründe büyük bir potansiyel olduğunu ve Ocak-Ekim döneminde Türkiye’de 3 milyon 845 bin 934 aracın el değiştirdiğini kaydetti. Yılsonunda ikinci el satış rakamının geçen yılki 4 milyon 397 bin adedin yüzde 4 üzerine çıkacağı öngörüsünde de bulunan Gülan, yılın ilk 10 ayında İstanbul’da 878 bin 262 adet ikinci el satışı gerçekleştiği bilgisini verdi.

Gülan  “Satılan her 1 sıfır kilometre araca karşın İstanbul’da 3,11 ikinci el satışı gerçekleşiyor. Bu oran Türkiye’de 6,57. Bu göstergeler hem sıfır km araçta hem de ikinci elde pazarın İstanbul’un en büyük pazar olduğunu gösteriyor.” diye konuştu.

Yeni ikinci el oto merkezi 2017 sonbaharına açılacak.

İkinci el satışlarının; yüzde 50’sinin kişiden kişiye, yüzde 45’inin galeriler aracılığı ile kalan yüzde 5’inin de kurumsal firmalar tarafından gerçekleştirildiğini sözlerine ekleyen Gülan şunları söyledi;

“İkinci el pazarı sürekli büyüyor. İkinci el araç satın almak isteyenler önce güvenceye ve çok çeşitliliğe dikkat ediyor. Ortak alım ve satım platformları oluşturacağız. Bu platformlarda herkes kendi ticaretini yapacak ama müşteri taleplerini kendisi karşılayamadığı zaman bu sistemdeki diğer firmalardan yararlanabilecek. Sistem içinde toptan alış ve satış modülünde bu talepler müşteriye yok demeden belirlediğimiz standartlar dahilinde karşılanacak”

Otostat’ın Oteli de Olacak

İşyerlerinin metrekare fiyatları 4.500 ile 6 bin TL arasında değişen Otostat projesinin  birinci etabı 2017 yılının son çeyreğinde hizmete girecek. 2018 yılı sonunda tamamlanacak kompleksteki işyerlerinin yüzde 10’u satılmış.
Otostat projesinde cafe ve restaurantlar, market, spor salonu, çocukları oyun alanları bulunacak. Şehir dışından gelecekler için toplantı salonlarının da yer aldığı 24 odalı bir otel de Otostat kompleksi içinde yer alacak.
Otostat’a gelecek olanlar aynı zamanda düzenlenecek müzayedelere de katılabilecek.

Öte yandan; araçlarını satmak isteyenler de hizmet alacaklar. Satılmak istenilen araçların tüm ekspertiz, bakım, onarım, kuaför ve fotoğraflama hizmetleri Otostat çatısı altında tamamlanacak.

Ve satışı gerçekleştirilen bu araçlar Otostat garanti kapsamı içinde olacak. 
TEM Sancaktepe’de yapımı devam eden Otostat, Ataşehir Finans Merkezine 8 km, Sabiha Gökçen Havalimanına 17 km, Kadıköy Minibüs Yolu’na 15 km, TEM Çamlıca gişelerine 4 km mesafede bulunuyor.

Gülan Grup Hakkında:

Gülan Grup 1985 yılında kuruldu. 1991 yılından itibaren Gülan Otomotiv adıyla otomotiv sektörüne de giren grup, birçok otomobil markasının yetkili satıcı ve servisi olarak faaliyet gösteriyor. Gülan Grup ayrıca, 2013 yılından bu yana 2. el oto ticareti için Otonova olarak Çekmeköy’de hizmet veriyor. Gülan Grup’un eğitim, turizm, inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde de yatırımları mevcut.
Grup ayrıca Üsküdar Özel Doğan Koleji ile birlikte, Radisson Blu Spa Hotel’in sahibi olan Türkol Turizm A.Ş.’nin de kurucu ortağı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz