2. el Opel’lere Cardata fiyatlaması

Türkiye genelinde tüm Opel bayilerinde müşterilere doğru ve güncel 2. el araç fiyat bilgisini en hızlı veren Cardata uygulaması kullanılmaya başlandı.

 

Yıllık 4 milyon adetlere ulaşan Türkiye ikinci el otomobil pazarında Opel yeni bir dönemi Cardata ile başlattı. Türkiye’deki Opel bayilerinde aracını takasa vermek isteyenlerin anında fiyat alabilmesine olanak veren Cardata uygulaması hizmet vermeye başlıyor.

Bayilerde müşterinin yeni araç almak için takasa getirdiği araçlar Cardata uygulaması sayesinde saniyeler içinde fiyatlanabilecek. Bu sayede müşteri en doğru fiyatı elde ederken, bayiler de belirsizlik yüzünden müşteri kaybetmeyecek.

İkinci el araçların kısa sürede fiyatlanması sürecini saniyelere indiren otomotiv data şirketlerinden Eurotax’in geliştirdiği Cardata fiyatlama modülü bu alanda giderek önemli bir çözüm haline gelmek istiyor.

Son olarak Opel bayileri de 2. el fiyatlama için Cardata modülünü kullanma kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Opel Bayileri Komite Başkanı Yüksel Erdemir, “Uygulama bayilerimizin günlük 2. el otomobil işlemlerinde kayda değer kolaylıklar sağlayacak. Aynı zamanda bayi çalışanlarımız doğru 2. el araç fiyat bilgisi için artık çeşitli kaynaklardan fiyat kontrol etmekle zaman kaybetmeyecek. Cardata uygulaması Opel bayi ağına hız ve kalite getirecek” diye konuştu.

Altyapı sayesinde en güncel dataları veriyor

Eurotax Türkiye A.Ş. Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, “Uygulamanın Türkiye’nin lider otomotiv markalarından biri olan Opel tarafından da kullanılmaya başlanması bizim adımıza gurur verici. Otomobil bayilerinin takas alımlarındaki en büyük yardımcısı olan sistem, bayilere hem zaman kazandırıyor, hem de bayilerin en doğru fiyata anında ulaşarak 2. eldeki muhtemel kayıpların önüne geçmesini sağlıyor” dedi.

Modülün otomotiv datası konusunda son teknoloji altyapıyı kullandığını belirten Yalçın, Cardata’nın süreci kısaltması sayesinde 0 km. araç satışlarına ivme de kazandıracağını sözlerine ekledi.

2. el fiyat bilgisi olan her sektör kullanabilir

Cardata’yı sadece otomobil bayileri kullanmıyor. Modülden otomobilde 2. el fiyat bilgisine ihtiyaç duyan her sektör faydalanabiliyor. Türkiye’de satılan tüm araçların doğru ve güncel 2. el fiyat bilgisine 10 saniyede ulaşabilmeyi sağlayan Cardata’nın otomobil bayilerinden sigorta şirktelerine, banka ve finans kurumlarına, filo ve kiralama şirketlerine kadar geniş bir kullanım alanı bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz