2 bin Peugeot personeline engelsiz yaşam eğitimi

 

Peugeot ile engelsiz yaşam

Peugeot Türkiye sosyal sorumluluk çalışması "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesini hayata geçiriyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteklediği projenin paydaşları arasında BM Kalkınma Programı ve Alternatif Yaşam Derneği de yer alıyor. Distribütör personeli, bayi ve diğer çalışanlardan oluşan 2 bin  kişiye “engelsiz yaşam iletişimi” konusunda eğitim verecek olan marka tüm araçlarına engelli vatandaşlara yönelik aparatları ithal edip montajını da sağlayacak.

Partner’e özel rampa

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti bu proje ile engellilere yönelik konuların yönetim, çalışanlar, bayiler ve tüm paydaşlar tarafından benimsenmesi ve uygulanmasını  hedeflediklerini belirtti. Engellilerin araç kullanımlarında sürücü ve sistem güvenliğini artırıcı çalışmaları başlattıklarını kaydeden Bergeretti  araç özel aparatlarının ise  yaklaşık 3 ay içinde devreye alınacağını belirtti. Partner Tepee modelinde tekerlekli sandalyeye kullanıcılara yönelik özel rampalı  versiyonunun da devreye alınacağını kaydeden Bergeretti 107’den 508’e kadar tüm araçlarda dijital gaz mevcut olmasının da engelli aparatları için önemli avantaj olduğunu dile getirdi.

5 yılda değişebiliyor

Türkiye’de yaklaşık 8.5 milyon engelli vatandaşımız bulunuyor. Engelli vatandaşlara 5 yılda bir ÖTV’siz araç alma hakkı sunuluyor. Engelliler için temin edilen özel aparatlar için araçlarda mühendislik projesi çizilip gerekli makamlardan onay alınıyor.

Engelliye özel ilgi

Peugeot Türkiye çalışanları  "Gönülden Gönüllüyüm"  çalışmaları ile “Engelliliğe doğru yaklaşım' eğitimleri alıyor. Proje ile tüm bayi çalışanları da  bu eğitimi alacak. Bayileri ziyaret edecek  engelli bireyler ulaşım ve iletişimde uzman personelce karşılanacak. 25. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları'nda engelli yüzücüler kategorisinin destekçisi olan marka önümüzdeki dönemde farklı aktiviteleri sürdürmeyi hedefliyor.

Mehmet Ali Kantarcı-Radikal 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz