1,5 Hyundai cepte 1,5 daha yolda

Hyundai-i10

Hyundai'nin 22 modellik yeni atağının ilki olan i10 uluslararası tanıtımı Frankfurt'ta gerçekleşiyor. Önce uluslararası basın ve VIP gününde tanıtılan İzmit üretimi otomobil ile ilgili olarak Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ile konuştuk.

Kibar, 22 modein ilkinin i10 olduğunu, i20'nin zaten makyajlı haliylye 2 yıla yakın süredir Türkiye'de üretildiğini hatırlatarak, yeni döneme ilişkin açıklamalar yaptı.

Kibar, "i20 modeli zaten üretiliyor. Bir modelin ömrü 5-6 yıl bu dönemde. Yani i10 ve i20 ile zaten 1.5 modellik bir durumumuz var. Şimdi 1.5 model daha görünüyor. Bunun zamanlaması için model türlerine bakabilirsiniz. Yeni model B SUV tadında olabilir. Ama Matrix tarzı olmayacağını söyleyebilirim. Bir de B veya C sedanımız olsa pazardaki durumumuz çok kuvvetlenir" şeklinde konuştu.

Kibar'ın Huyundai Assan için pazarda giderek büyüyen B SUV modeline işaret etmesi yeni bir yatırımın daha Türkiye'ye geeceğinin kuvvetli işareti olarak ele alınıyor.

Henüz kesin kararın verilmediği, bu ay sonuna doğru daha kesin konuulabileceğini de söyleyen Kibar, kurlardaki oynaklığın ihracat açısından belli bir yere kadar şans getireceğini de belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz