1.5 ayda yıllık hedefinin dörtte birini sattı

0

Honda'nın ihracatı başladı

iç pazarda nisana sıra oluştu

Yeni Civic Sedan'dan "15 bin satarım" dedi. 1.5 ayda 3 bin adet satıp, nisan ayına sıra yazmaya başladı

Türkiye yatırımı konusunda 2008 yılından 2011 yılına kadar durgun günler geçiren Honda, sonunda yeni Civic Sedan üretimine başladı. 75 milyon dolarlık yeni yatırımla ortaya çıkan yeni Civic Sedan, ocak ayı ile birlikte ilk olarak Türkiye'de satışa çıktı. Avrupa'da ilk kez Türkiye'de satışa çıkan yeni Civic Sedan'ın uluslararası tanıtımetkinlikleri de Antalya MaxxRoyal Hotel'de yapılıyor. Finlandiya'dan Ukrayna'ya, Polonya'dan Rusya'ya çok sayıda ülkeden otomotiv gazetecilerinin katıldığı Antalya Lansmanı, Honda Türkiye'ye uğurlu gelmişe benziyor.

İlk partide 700 adet Civic Sedan otomobil, Rusya, Estonya, Macaristan, Polonya, Finlandiya ve Ukrayna'ya ihraç edildi.

Yeni aracın başarısının sadece ihracattan ibaret olmadığı da ortaya çıkıyor.

Honda Türkiye Otomobil Satış Müdürü Güray Yücel, iç pazarda karşılaştıkları talebe dikkat çekiyor.

Yücel, ocak ayı başında bayilere gönderilen yeni Civic Sedan'ın övzellikle geri görüş kamerası gibi son dönem teknolojik özelliklere sahip full otomatik modelinin büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, şunları söyledi: "Ocak ayında 49 bin liranın altında bir fiyatla sunduğumuz full araç büyük ilgi gördü. ŞUbat sonuna kadar olan 2 bin adetlik satış hedefimizi şubat başında yakaladık. Şu ana kadar Mart ayına sıra yazıyorduk. Mart kapasitemizi de doldurarak, 3 bin adetlik satışa ulaştık. Yeni Civic Sedan artık Nisan ayına sıra yazıyor."

Yeni Civic Sedan'ın aylık satış planlarının ötesinde satışlar gerçekleştirmesinin, ocak ayında küçülen bir otomotiv pazarında gerçekleştiğine de dikkat çeken Yücel, şubat ayı pazar beklentisini de küçülme yönlü öngördüklerini şöyle ifade etti: "Ocakta satışlar düştü. Şubatta da düşüş bekliyoruz. Hem hava koşulları nedeniyle hem de artdan faizler yüzünden otomotiv pazçarı küçülüyor. Ama buna rağmen yeni otomobilinimiz planlarımızın ötesinde ilgi ögörmekte. Yıl sonuna kadar 15 bin adetlik satkış hedefliyorduk. Bunu 1,5 ayda yakaladık."

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here