111 Hyundai distribütörü “Ayten” için geldi, sırada uluslararası test sürüşleri var!

 

 

 

 

Dünyanın ilk beş büyük markasından biri olan Uzak Doğulu 46 yıllık markanınc 111 Avrupalı distribütörü, geçtiğimiz hafta Türkiye'ye geldi.

Hyundai Assan tarafından konuk edilen distribütörler, eylül ayında yollara çıkacak yeni Hyundai i10 modelinin prototiplerini gördüler. Distribötürlerin arkasından Türkiye ekonomi ve otomobil basını ve daha sonra dra uluslararası otomobil gfeazetecileri aracı Türkiye'de görecekler. aracın fuar gsöteriminden sonra uluslararası basın denemeleri için de Fransa ve İspanya ile birlikte Türkiye son kararı bekliyor. Bu kararda Türkiye'yi Kore merkez destekliyor.

 

1.1 MİLYAR LİRALIK AYTEN İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Uluslararası basın lansmanı için Türkiye'nin adının öne çıktığı yeni model için Hyundai Türkiye'de toplamı 1.1 milyar lirayı bulan yatırım yapıyor. 200 bin adetlik yıllık üretim kapasitesine çıkmaya hazırlanan İzmit Ali Kahya'daki fabrikada yeni i10 dünyada ilk kez 11 Temmuz tarihinde Türk otomotiv basınına gösterilecek.

İzmit'teki fabrika 12 Temmuz tarihinde de uluslararası otomotiv basınını ağırlayacak ve yeni otomobili gesterecek.

Yeni i10 üretimiyle yıllık 2.6 milyar dolarlık ihracat rakamını yakalayacaklarını söyleyen Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan, bu rakamı 2015 yılında tam kapasiteye ulaştıklarında yakalayacaklarını ve ihracat yaptıkları ülke sayısının 27'e çıkacağını dile getirdi.

Yeni yatırımla Hyindai Assan'da çalışan sayısının 2800 kişiye yükseldiğini belirten Karaarslan, i10 modeliyle yeni bir segment yaratmak istediklerini belirtti.

Yeni i10'un mevcut A segmenti küçük otomobillerden daha büyük olacağını belirten Karaarslan, bu sayede yeni müşteriler kazanacaklarını da ifade etti.

 

Eurodaki dalgalanma yüzünden yeni Santa Fe'nin fiyatı açıklanamadı

Bu arada Hyundai Assan yönetimi ile buluşmamız kur dalğalanmasının olduğu geçen hafta gerçekleşti. FED'in parasal genişlemeye dur diyen yaklaşım yüzünden yükselişe geçen kurlar karşısında TCMB'nin satışları dövizin hızını kesememişti.

Bu nedenle de eylül ayında Türkiye'de satıa çıkacak olan yeni Santa Fe'nin fiyatı belli olamadı.

BU YIL HYUNDAI KAÇ SATAR?

Bu yılki  otomotiv pazarı hakkındaki tahminlerinin 790,830 in aralığında olduğunu, bu rakamların da ikinci en iyi yıl olarak kayıtlara geçmesini beklediklerini belirten Genel Müdür Karaarslan, kendi markalarının satışlarını da 48-50 bin adetlerde gerçekleşirn şeklinde özetledi.

 

2009 yılında vergiler hariç 17 bin lira olan ortalama Hyundai otomobil fiyatlarının, yüzde 40 civarında yükseldiğini ve 28 bin liralık ortalamaya geldiğine dikkat çeken Karaarslan, "Artık ekonomik otomobil imajımız yıkıldı, modern ve kaliteli imajamız yerleşiyor." şeklinde konuştu. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz