100 kilometrede 4 litre yakıt tüketecek

Japonya merkezli otomobil üreticisi Nissan, küçük otomobili Micra’nın makyajlandığını geçtimiz aylarda duyumuştu. O tarihlerde otomobilin motor seçenekleri hakkında bilgi vermekten kaçınan Nissan şimdi Micra’yı detaylandırdı.

Üretildiği Tayland’daki fabrikada tanıtılan makyajlı dördüncü nesil Micra, klasik Micra çizgisinin dışına kaymamakla beraber dış tasarımında; yeni ön ve arka tamponlarıy, büyük sis farlarıyla, Nissan Juke tarzı krom ızgarasıyla, LEDli lambalarıyla ve daha köşeli hale getirilmiş farlarıyla dikkat çekiyor.

İç tasarıma bakıldığında daha ferah bir iç mekan tasarımına sahip araçta orta konsol tamamen sürücü odaklı olarak yeniden dizayn edilmiş. Otomobile ayrıca, yeni klima kontrolleri ve daha güncel olan çok fonksiyonlu yeni ekran eklenmiş.

Kalbinde dünyanın en verimli benzinli motorlarından biri olan doğrudan injeksiyonlu ve kompresörlü 96 beygir güç üreten 3 silindirli 1.2 litre hacimli DİG-S motoru barındıran makyajlı Micra, 4.1 litrelik yakıt tüketimine ve 95 g/km karbon emisyon değerine sahip.

Satış fiyatının 35 bin TL dolaylarında olması beklenen Micra, üretim bantlarından üç farklı donanım seçeneğiyle inecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz