10 fabrika lastik yerine uzun ömürlü corona maske üretecek

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin; dünyayı etkisi altına alan COVID-19 koronavirüs salgın hastalığı ile mücadele için Avrupa’daki 10 üretim tesisinde seferberlik başlattı. Tüm kapasitesini maske ve siperlik üretmek için kullanan Michelin, bu malzemeleri sağlık personellerine ve kendi çalışanlarına bağışlıyor.

Aralarında Fransa, Polonya ve Romanya’nın da bulunduğu 10 tesisini cerrahi maske üretimi için seferber eden Michelin; ilerleyen haftalarda ise Kuzey Amerika’daki üretim tesislerini de COVID-19 ile mücadele kapsamına alacak.

Üretilen cerrahi maskelerin yanı sıra Michelin, sürdürülebilir maske üretimi için de çalışmalarını sürdürüyor.

Rekor sürede geliştirilip üretimine başlanan OCOV® FMP1 ve FMP2 türlerindeki maskeler değiştirilebilir filtreleri; sayesinde 100 defaya kadar kullanılabilecek.

Mayıs ayına kadar haftada 1 milyon maskenin üretimini gerçekleştirecek olan Michelin, Haziran ayı sonuna kadar 5 milyondan fazla maske üretmeyi hedefliyor.

Avrupa’daki hastanelerin talebi üzerine, sağlık çalışanları için sterilize edilebilir polikarbonat siperlik üretimini başlatan Michelin, aynı zamanda solunum cihazları, tıbbi cihaz bileşenleri, hasta konumlandırma yastıkları ve el dezenfektanı üretimi içeren diğer pek çok projede de aktif olarak rol alıyor.

 

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here