Yeni Mercedes CLS için geri sayım

0

Mercedes’in küçük sedanı sportif şıklığın ismi CLS, 29 KAsım tarihinde basın günüyle kapılarını açacak olan LA Fuarı’nı bekliyor.

LA (Los Angeles) otomobil fuarında üzerindeki örtüsü açılması beklenen yeni CLS’de en büyük yeniliğin aracın içinde olduğu anlaşılıyor. Mercedes mühendisleri adeta arıcn ön görünümüne ve kokpite odaklanmışlar.

Fuar öncesi aracın karanlıklar içindeki bir ön görüntüsü ile gösterge paneli görselleri yayınlandı. Ön görünümde Mercedes’in elmas ızgarasındaki değişimler” seçilirken, yeni aydınlatma grubu ve markanın kurumsal stilini gösteren ipuçları mevcut. ama fazla bir değişiklik var denemez bu haliyle. Aslında yeni C ve yeni E Serileri’nden gelen çizgiler yeni CLS’de de devam edecek.

Kırmızı ağırlıklı panel sportifliğe işaret ediyor.

İkinci bir teaser görüntü de iç kısmı gösteriyor demiştik. Bu görselde kırmızı vurgularla sportif bir tarzı yansıtıyor. Kabin, doğal olarak, bilgi-eğlence sistemi ve gösterge ekranlarını bir araya getiren ultra geniş panelle birlikte geliyor ki Mercedes artık bunu tüm modellerinde kullanmaya başlıyor.

Bu arada kırmızı renkli sportif tarzı yansıtan resimde havalandırma üfleçlerinin uç kısımlarında  karbon fiber şerit kullanıldığı da dikkat çekiyor.

Fotoğraf ayrıca CLS’nin çevre aydınlatması, iklim kontrolü ve koltuk ısıtması, havalandırma ve masaj fonksiyonu gibi çeşitli konfor ayarlarını bir araya getiren yeni Energizing Comfort sistemini de barındıracağını gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here