2017 Mazda3 yeni motorlarla Türkiye’de

0
Yeni modelde ön ve arkada değişiklikler söz konusu.

Mazda, Ford çatısı altından çıktıktan sonra önce tasarıma e atmıştı. Şimdi SkyActive motor ailesine yeni kattığı 1.5 litrelik benzinli ve dizel motorlarla yalnız yürüyüşünü devam ettiriyor. Yeni Mazda3 yeni motorla Türkiye’de. 2017 Mazda3 Hatchback ve Sedan serisinde, 105 PS SKYACTIV-D 1.5-litre turbo dizel ve hafif SKYACTIV-G benzinli motor 1.5-litre 120 PS seçenekleri mevcut.

Dünya çapındaki üretimi 5 milyon 150 bin adeti geçen Mazda3, 2017 yılına yenilenerek girdi. Yeni Mazda3, yenilikleri 2017 Mazda3 olarak adlandırıldı.

2017 Mazda3 her iki gövde yapısında da, dış değişiklikler, yenilenmiş bir kabin ve SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS teknolojisinin ilki  olan G-Vectoring Control teknolojisi ile yola çıkıyor.

2017 Mazda3 fiyatı ve motor seçenekleri

2017 Mazda3, 105 PS SKYACTIV-D 1.5-litre turbo dizel ve SKYACTIV-G 1.5-litre 120 PS gücündeki benzinli motor seçenekleriyle satılıyor. 6 vitese sahip SKYACTIV-MT manuel ve SKYACTIV Drive otomatik şanzıman alternatifleri ve üç farklı donanım paketi bulunan 2017 Mazda3’ün fiyatı 73.263 TL başlıyor.

2017 Mazda3, yeniliklerle yola çıktı.

2017 Mazda3’de neler değişti?

Son Mazda3’ün dış görünümü, üç boyutlu görünümlü yenilenmiş ızgarası, yeni ön sis far çerçevesi ve LED far teknolojisi  ile dikkat çekiyor. Hem hb hem de sedan gövde Mazda3’lerde geniş açılı ve dönüş sinyalli yeni yan aynalar konumlanırken, 5 kapı hb versiyonlarında yeniden tasarlanmış arka tampon bulunuyor

18 inçlik yeni tasarım alaşımlı jant, iki standart gümüş kaplama seçeneği veya daha parlak koyu gümüş kaplama seçeneği sunuyor.

Dizel motoru daha sessiz çünkü

Mazda, dizel motor koyduğu otomobilinde ses sorununu çözmek için özel bir mühendislik çalışması da gerçekleştirmiş. Pistonu bağlantı rotuna sabitleyen pimin içinde dinamik bir amortisöre sahip olan doğal ses düzenleyici ile motor titreşimini azaltmış. Bu sayede motor vuruntu gürültüsünü 3.5 kHz (araç ilk çalıştığında ve düşük hızda araç içinde duyulabilen frekans) civarına düşürmüş. 

Doğal ses frekans kontrolü teknolojisi, dizel motor parçalarının tipik olarak en gürültülü şekilde titreşim yaptığı diğer üç kritik frekans bantlarını (1.3 kHz, 1.7 kHz and 2.5 kHz) baskılayarak, doğal ses düzenleyici teknolojisini tamamlıyor. Bu, motor zamanlamasının çok az sapmasına neden oluyor.

MacPherson ön desteği ve multi-link arka süspansiyonda yapılan revizyonlar sürüş konforu ve titreşimi azaltma üzerine yoğunlaşırken; aynı zamanda, Mazda3’ün yol tutuşunu da güçlendirme amacı taşıyor.

2017 Mazda3, Mazda’nın SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS teknolojilerinin ilki olan  G-Vectoring Control (GVC) sistemi ile donatılmış. Bu sistem motor torkunu her tekerlek üzerine optimal bir şekilde dağıtarak, zaten iyi olan yol tutuşunu iyileştirirken, sürüş konforunu da geliştiriyor.

Tüm 2017 Mazda3 serisinde, kapılara ve şanzıman kanalı alanına gürültü azaltma parçaları eklenerek genel anlamda iyileştirmeler de yapılmış. Optimize edilmiş kapı yalıtımları ve arka çapraz elemanlar arasındaki takviye titreşim emme özellikli parçalar sayesinde aracın içindeki yolcuların konforu daha da artırılmış.

 

2017 Mazda3 güvenlik sistemleri

Araç, markanın i-ACTIVSENSE adı verilen ve sürücüyü destekleyen güvenlik teknolojileriyle donatılarak, proaktif güvenlik felsefesinin bir parçası haline getirilmiş. Bu özellikleri sayesinde, Euro-NCAP çarpışmaya dayanıklılık testlerinden 5 yıldız almış.

Yeni, öndeki yolu kontrol eden kamera sistemi, geliştirilmiş Akıllı Şehiriçi Fren Desteği (Advanced Smart City Brake Support – Advanced SCBS) ve Akıllı Fren Desteği (Smart Brake Support – SBS) sistemleri, yeni Trafik İşareti Algılama (Traffic Sign Recognition-TSR) fonsiyonu ve Uyarlanabilir LED Farlar (Adaptive LED Headlights – ALH) ile Mazda i-ACTIVSENSE teknolojilerinin fonksiyonelliği arttırılmış.

Sadece araçları değil, yolcuları da algılayan Geliştirilmiş SCBS sistemi, gelişmiş algılama kapasitesine ve geniş görüş açısına sahip. Bu sistemin işlevselliğinin üst hız limiti  80 km/s’e çıkarılmış.

SBS sistemi de otomatik frenleme için geniş hız aralığına sahip ve bu sistemin üst hız limiti  160 km/s’ e çıkarılmış.

2017 Mazda3 fiyatları

1.5 litrelik dizel ve benzinli motor seçenekleri bulunan 2017 Mazda3’ün 1.5 SKY-G Soul olarak adlandırılan baz versiyonu 73.263 TL’den satılıyor. 

Baz model Soul’ün biraz üzerine konumlandırılan Motion donanımın fiyatı 79.366 TL.

Üst versiyon Reflex içinse 83.504 TL ödemek gerekiyor.

İşte 2017 Mazda3 Fiyat Listeleri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here