Yeni Fiesta hem 1.5L dizel hem de vergi avantajlı otomatik vites seçeneğiyle geliyor

0

 

Türkiye'nin en çok satan küçük sınıf hatcback otomobili yenilendi. Bu sınıfın diğer güçlü isimleri olan Renault Clio ve Peugeot 208'in ardından 2013 yılı ocak sonunda Türkiye yollarına çıkacağı açıklanan makyajlı Fiesta bu liderliğini sürdüreceğinin işaretlerini veriyor.

Yeni Fiesta'da makyaj olarak tanımlanan yenilenme aslında ön görünümü tamamen değiştirmiş. Ön tasarımı tamamıyla yenilenen ve daha sportif bir tasarıma kavuşan yeni Fiesta aynı zamanda sunduğu yeni motor seçenekleri ve yeni teknolojik özellikleri ile de öne çıkacağını gösteriyor.

Daha az yakıt tüketimine sahip yeni motor seçenekleriyle satışa sunulacak olan yeni Fiesta, 2013 yılı başındaki lansmanı ile ilk kez Ford'un 1.5L dizel ve 1.6L benzinli PowerShift seçeneklerine sahip olacak. Yeni Fiesta, Ford’un en yeni araç içi iletişim sistemi Ford SYNC, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve Avrupa'da ilk kez olmak üzere MyKey gibi özellikleri içeren gelişmiş bir teknoloji paketini de beraberinde sunuyor.

 

Yeni Fiesta bu sınıfta ilk kez sunulan MyKey özelliğine sahip olacak ve özellikle ebeveynleri daha güvenli sürüşe teşvik ederken genç sürücülerin direksiyon başında maruz kaldığı risklerin azaltılmasına olanak tanıyacak. Sistem aracın maksimum hız ve müzik düzeyi limitlerini belirlemesine imkan veriyor. Ayrıca, emniyet kemerleri takılıncaya kadar müzik sisteminin sesi açılmıyor ve ek olarak, araç kullanırken sürücü yardımcısı sistemler ve güvenlik özellikleri devre dışı bırakılamıyor.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here