Yeni A’da gözden kaçanlar; 50 km elektrikli menzil

0

Mercedes, 2018 yılı için özellikle Türkiye’de yeni A Serisi’ne ve yine özellikle sedan gövde A Serisine güveniyor. Önünde iri yıldız bulunan yeni A Serisi, dış tasarımla henüz görünmedi ama içinin röntgeni geçtiğimiz günlerde çekildi.

Kokpitte özellikle sürücü ve ön yolcunun görüş alanı tamamen yeni nesil bir Mercedes Kaliteli malzemeler, kaliteli işçilik ve tabii Mercedes yeni nesil tasarım çizgileri.

2018 Mercedes-Benz A-Serisi’nin iç mekanını gösteren görüntülerin yayınlanmasının ardından, kartal gözlü izleyiciler ilk anda dikkat etmediğimiz bir şeyi fark ettiler:

Görsellerdeki A-Serisi modellerinden birinin hibrit olduğu anlaşılıyor.

Göz alıcı üç kollu direksiyon simidinin, hava çıkışlarının ve ortam aydınlatmasının ötesine bakarsanız, dijital gösterge panelinde ilginç bir okumaya dikkat edebilirsiniz.

Devir sayacı ile aynı kadranda, pil sembolü ve aralığı belirten ve pilin ne kadar gücünün kaldığını gösteren küçük bir gösterge konumlanıyor.

Mercedes-Benz tarafından dağıtılan basın fotoğraflarında bu aralık 36 km’de duruyor. Bu konumda pil gücünün yaklaşık yüzde 25’inin boşalmış olduğu görülüyor. Pil tamamen şarj edildiğinde bu, 50 km’lik bir aralıkla sonuçlanacak. Yani yeni A Serisi Hibrit elektrikli motoruyla 50 km menzile sahip olacak.

Yeni nesil A-Serisi’nin büyük bir ihtimalle 48V’luk bir elektrik sistemi aracılığıyla bir tür elektrifikasyon elde edebileceği biliniyordu. Ancak şimdiye kadar, plug-in hibrid modelin tüm elektrikli sürüşü içerip-içermediği henüz bilinmiyor ancak bu görüntüler buna işaret ediyor. Bu segmentte bir araç için, 50 km’lik bir mesafe oldukça etkileyici.

Kesin bilgiler için Mart ayındaki Cenevre Motor Show’da yeni A Serisi hatchback prömiyerini bekleyiniz. Kısa süre sonra da Mercedes-Benz A-Serisi Sedan seçeneği normal ve uzun dingil açıklığıyla tanıtacak.

Premium sınıfın giriş segmentine Mercedes yorumu 2018’in en önemli etkinliklerinden biri olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here