VW Jetta ailesine bir SW, bir de Crossover geliyor

0

Uluslararası yayınlarda Subaru Outback'e rakip gösterelmeye başlanan yeni bir model doğuyor.

Volkswagen Jetta ailesini genişletmeye devam ediyor. Üretimine başlanacak olan yeni crossover aynı zamanda VW'nin Jetta SportWagen'a geçiş modeli olacak.

Yerden biraz daha yükseltilmiş yeni Jetta versiyonu, tampon ve farlarında yapılan değişikliklerin yanı sıra çamurluklara eklenen kaplamaları ve kabininde yapılan ufak rötuşlarıyla artık Subaru Outback gibi üst sınıf bir modele dişli bir rakip olacağının işaretlerini taşıyor.

JETTA ALLTRACK ADIYLA YOLA ÇIKACAK

Jetta'nın SW ve crossover modeli gelişim maliyetlerini dengede tutabilmek için aynı gövdeye ve mekanik pakete sahip olacak. ABD pazarına ek olarak Avrupa ve diğer pazarlarda da Jetta Alltrack adıyla sunulacak olan crossover standart olarak önden çekişli sistemle satılacak ancak opsiyonel olarak dört tekerlekten çekiş sistemine sahip versiyonları da olacak.

Yeni Jetta Crossover; Jetta Sedan, Jetta SportWagen ve yakın zamanda tanıtılacak olan dört kapılı coupe tarzı Jetta ile birlikte VW'nin Meksika'daki fabrikasında üretilecek. Üretiminde Volkswage'nin yeni modüler platformu esas alınacak dört yeni Jetta modeli, dört silindirli doğrudan enjeksiyonlu dizel ya da benzinli motorlara sahip olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here