Volvo’da bir dönemin sonu, artık üretmeyecek!

0
Volvo S60

Otomobil üreticileri yeni modellerini geliştirirken değişen trendleri ve tüketici tercihlerini yakından takip ediyor. Gelecekteki beklentilere yanıt verebilmek için tam gaz çalışan markalardan biri olan Volvo Cars da attığı yeni adımla geleceğe bir adım daha yaklaşıyor.

Volvo Cars’ın İsveç’te düzenlediği basın toplantısıyla yeni adımını resmen duyurdu.

İçten yanmalı motorun icadından bir asır sonra otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanması, otomotiv tarihinde tamamen yeni bir dönemin başlangıcı anlamını taşıyor.

Volvo Cars’ın yeni stratejisi; elektromotoru olmayan ve sadece içten yanmalı motorlara sahip Volvo otomobillerin gelecekte üretilmeyeceği anlamına geliyor.

Volvo Cars’ın 2019’dan itibaren elektrikli otomobil lanse etmesinin markanın kullanıcılarıyla da ilgili olduğunu ifade eden Başkan ve CEO Håkan Samuelsson: “İnsanların elektrikli otomobil talebi her geçen gün daha da artıyor. Bugün olduğu gibi gelecekte de müşterilerimizin isteklerine cevap vermek istiyoruz. Artık, istediğiniz elektrikli Volvo’yu seçebilirsiniz.” dedi.

Volvo Cars, tam elektrikli, plug-in hybrid ve mild hybrid de dahil olmak üzere ürün gamının tamamını kapsayan zengin bir model çeşitliliği sunacak.

Beş modelle geliyor

Volvo Cars, 2019 ile 2021 yılları arasında üçü Volvo ve ikisi yüksek performanslı Polestar olmak üzere toplam beş adet tamamen elektrikli otomobil lanse edecek. Bunlarla ilgili ayrıntılı bilgiler ilerleyen dönemlerde açıklanacak.

Bu 5 model, tüm ürün gamında alternatif olarak sunulan bir dizi benzinli ve dizel 48 volt beslemeli plug-in hybrid ve mild hybrid modelle desteklenecek.

Yapılan açıklama, Volvo‘nun, çevre üzerindeki etkisini en aza indirmeye ve geleceğin şehirlerini temiz hale getirme sözünün de bir parçasını oluşturuyor. Volvo Cars hem ürünlerinin hem de operasyonlarının karbon emisyonlarını azaltmaya odaklanmış durumda ve 2025 yılına kadar nötr iklimli üretim operasyonlarına sahip olmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here