Volvo krizi gördü, yeni kompakt modeli V40 ailesini genişletiyor

0

 

Paris Otomobil Fuarı'ndaki Volvo standında meraklıları iki yeni V40 karşılıyor. Bir tanesi BMW X1'e rakip olan Cross Country, diğeri ise alçaltılmış ve süspansiyonu güçlendirilmiş R-design. Fiyatları arasından bin pound oynayan yeni V40'lardan Cross Country'i almak isteyen 22 bin pound; R-design'ı almak isteyense 21 bin poundu gözden çıkarmak zorunda.

 

Fuarda R-design'ı görenler ilk bakışta yeni ızgarayı, gümüş aynaları ve arka difüzörü yani otomobil kozmetiğinde yapılan değişiklikleri farkediyor. Görülmeyen kısım ise Volvo'nun motor ailesine katılan 250 beygirgücündeki T5 turbo benzinli motoru. Aynı zamanda motorunun da lansmanını yapan Volvo yeni motorla süspansiyon paketini güçlendirdiğini açıkladı. 

 

Şık görünümlü Cross Country modeli ise 40 milimetre yükseltildi. Böylelikle BMW X1'le rakebet halinde olacak olan İsveçli otomobilin dış tasarımında dikkati büyük jantları, alçak tamponu çekiyor. Yalnızca T5 benzinli motora sahip modelleri dört çeker olan Cross Country'nin dizel motorlu modeli ise yalnızca önden çekişli.

 

Her iki araç da önümüzdeki yılın başlarında satışa sunulacak.

 

V40 'ınızı KİŞİSELLEŞTİRİN

V40 modelinizi kişiselleştirmeniz mümkün. V40 Kişiselletirmek için Tıklayınız. 

 

V40 Cross Country

 

 

 

 

 

R-design

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here