Skoda Octavia’da yeni dönem başlıyor

0

 

Skoda'nın kompakt sedanı Octavia yenilendi. Yeni Octavia, irileşen boyutları, şık dış hatları ile dikkat çekiyor.

Yeni Octavia'da da Rapid ile başlayan yeni Skoda ön yüzüne geçildiği görülüyor.

Volkswagen Grubu'nun sade çizgileri, minimalist kokpit ile Skoda'da da devam ediyor. Otkomobilin içine bakıldığında direksöyonun ortasındaki yeni üç boyutlu skoda logosu olmasa kendinizi Passat'da zannedebilirsiniz.

 

Yandan baktıınızda ise Audi A4 çizgilerini çağrıştıran bir tasarım dikkat çekiyor. otomobilin zaten oldukça cüsseli olan boyutları, yeni Octavcia ile daha da büyümüş.Artık Octavia'nın altında Rapid modeli de bulunduğu için, bu şaşırtıcı olmadı. Bu haliyle Octavia C Sedan segmentinde Plus bölümünde rakebet katılmak isteyecek gibi görünüyor.

Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı'nda dünya premieri yapılması planlanan yeni Ocativa'nın Türkiye pazarına sunulması ise daha önce Skoda Türkiye Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu'nun otoajanda.com'da açıkladığı gibi 2013 yılı ortalarında gerçekleşecek. 

İŞTE DETAYLAR

OCTAVIA, SKODA'NIN KALBİ OLACAK

 

Modellerini sırasıyla tanıtmaya başlayan Skoda, Rapid ve Fabia’dan sonra yakın zamanda fotoğrafları yayınlanan Octavia’nın teknik özellikleri hakkında da açıklama yaptı.

Octavia’nın dış hatlarında dikkati, Volkswagen Grubundaki diğer otomobillerde de görülen düz tasarım çizgisi çekiyor. Skoda CEO’su Winfried Vahland, “Octavia, Skoda’nın kalbi olacak” derken; Octavia’nın müşteri beklentilerini karşılayabilen Skoda genlerine sahip olduğunun altını çizdi.

İç uzunluğu 1782 milimetre olan bu kompakt otomobilin iç boyutları, ferahlık hissini arttırmak için selefine göre daha geniş tutulmuş. Baştan sona revize edilen üçüncü nesil yeni Octavia, bir önceki nesil Octavia’ya göre 90 milimetre daha uzun ve 45 milimetre daha yüksek bir yapıya sahip.

Geliştirilirken güvenlik önlemleri de arttırılan yeni Octavia’da Acil Fren Sistemi, Şerit Tutma Asistanı ve yorgunluk algılayıcı özelliğe sahip Sürücü Aktivite Asistanı gibi güvenlik önlemleri bulunuyor.

Kilometrede 89 gram karbondioksit salımını yapan yeni nesil Octavia’nın 1.6 litrelik TDI motora sahip modeli 100 kilometrede 3.4 litre yakıt harcıyor.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here