Renault geleceğinin örtüsünü kaldırıyor

0
Renault Symbioz 2017 IAA

Renault, Paris yakınlarındaki ar-ge merkezinde geliştirdiği yeniliklerin yansıması olan yeni Symbioz konseptini Frankfurt’a hazırladığını duyurdu.

2030 yılında ne gibi otomobillerin kullanılacağının ipuçlarını taşıyan yeni araç, mobilitenin de geleceği olarak tanımlanıyor.

Renault SYMBIOZ: Mobilitenin geleceği olarak adlandırılan yeni sistemin detayları 12 Eylül tarihinde basın günüyle açılacak olan 2017 67. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda detaylandırılacak.

 

Geleceğin otomobili

Renault’nun mobilitenin geleceğine ilişkin vizyonunu yansıtan konsept otomobil kendi kendine gidebilen, elektrikli ve internet bağlantılı bir araç.

Renault SYMBIOZ ile 2030 yılına ilişkin otomobil vizyonunu yansıtıyor. Bu konsept model ile Renault, gelecekteki otonom, elektrikli ve internet bağlantılı mobiliteye yönelik ipuçları veriyor.

Renault SYMBIOZ, eski Yunanca’da “birikte yaşamak” anlamına gelen “symbiosis” kelimesine gönderme yapıyor. Otomobilin geleceğini yansıtan bu yeni konsept model, çevreye duyarlı ve sürücülerin dijital dünyası ile sürekli etkileşim içinde olmak üzere tasarlandı.

12 Eylül’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk gösterimi gerçekleştirilecek modelin isminde yer alan “Z” harfi Zero Emission teknolojisine gönderme yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here