Renault Sandero makyaj masasından kalktı

0
284

Renault Grubu’nda bazı modeller bazı ülkelerde farklı logolarla satılabiliyor. Duster Türkiye’de Dacia markası altında satılırken, Rusya ve Brezilya gibi bazı ülkelerde Renault logosuyla yollara çıkıyor. Sandero ve Logan modelleri de aynı taktiği kullanıyor. Türkiye’de de Dacia markasının önemli satış adetleri yakaladığı Sandero, Latin Amerika’da Renault logosuyla satılıyor. İşte bu Renault Sandero modeli için ön LED C formlu farları da içeren bir yenilenme söz konusu.

Geçtiğimiz günlerde Brezilya Renault, 2014 yılında ikinci nesil Sandero olarak yollarda dolaşmaya başlayan otomobilin 2020 facelift fotolarını yayınladı.

İkinci nesil Sandero Türkiye’de Dacia logosuyla satılıyor. Brezilya’da kendini gösteren yenilenmenin; tam anlamıyla bir yenilenme olmadığı anlaşılıyor.

Motor kaputu uzatılarak, ızgaraya doğru eğim kazandırılmış.

2020 Renault Sandero sahnede

Renault Brezilya tarafından yayınlanan 2020 Sandero’nun ilk resmi fotoğraflarında aracın sadece önü ve arkası gösteriliyor. Bunlara bakıldığında da göze çarpan değişiklikler söz konusu.

Ön bölümde farlar, artık C formlu LED imzaya sahip. Bu artık bir Renault damgası. Ön panjur yeni ve Dacia’dan farklı. Yalın ama sportif bir tat bırakıyor. Başka bir değişiklik ise biraz daha uzanarak, ızgaraya dayanan yeni motor kaputu.

Arkadaki değişiklikler de göze görünüyor. Olay artık sadece logo değişiminden ibaret değil.

Arka tampona da el atılmış. Arka farlara eklenen LED unsurlarla görüntü Renault modellerindeki uzun bir bıyığı andıran forma yaklaştırılmış.

Bu arada yurtdışı otomotiv haber sitelerinde fotoğrafların isimlendirilmelerine dikkat edilmiş. Buna göre cvt kısılmasıyla yayına verilen fotoların Sandero modelinde Nissan’ın X-Tronic CVT şanzıman ünitesinin de kullanılacağına yorumlanıyor.

CVT şanzımanın yeni nesil 1.0 TCe motorla devreye girebileceği de yapılan yorumlar arasında. Brezilya’da özellikle etanol ile çalışan 1.6 litre hacimli motor çok tutuluyor.

Otomobilin içiyle ilgili herhangi bir fotoğraf yok. Ancak içeride de bazı iyileştirmelerin yapılması gerektiği belirtilenler arasında.

2020 Renault Sandero, Brezilya pazarı ve diğer Latin Amerika ülkeleri için Curitiba’daki fabrikada üretilmeye devam edecek.

Şimdilik, Dacia Sandero’nun Renault Sandero ile aynı güncellemeleri alıp almayacağı belli değil.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here