Sinan Saip Bel’in yeni görevi resmen duyuruldu

0
Sinan Saip Bel: Ferrari Türkiye Genel Müdürü

Otoajanda’nın 12 Şubat tarihinde yazdığı Tofaş’taki üst düzey değişiklik nisan ayı itibariyle resmen duyuruldu.

Türkiye’de Tofaş çatısı altında temsil edilmekte olan, Alfa Romeo ve Jeep’in Marka Direktörlüğü görevine Nisan ayı itibariyle Sinan Saip Bel atandı. 2015 yılından bu yana Ala ve Jeep markalarından sorumlu olan Türker Gürtekin ise Tofaş İş Geliştirme Direktörü göreviyle 6. katta yeni odasına taşınıyor.

Sinan Saip Bel kimdir?

Alfa Romeo ve Jeep Marka Direktörü ve FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel

Sinan Saip Bel, Alfa Romeo ve Jeep Marka Direktörlüğü görevini, FerMas Şirket Müdürlüğü görevi ile beraber yürütecek. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Sinan Saip Bel, 1999 yılında Aygaz’da Dökmegaz Satış Sorumlusu olarak iş hayatına başladı. Bu görevin ardından 2002-2003 yılları arasında Aygaz Dökmegaz Pazarlama Sorumlusu, 2003-2004 yılları arasında Borusan Oto’da Servis Danışmanı, 2004-2005 yılları arasında Doğuş Oto’da Servis Bölge Şefi, 2005-2008 yılları arasında Doğuş Oto’da Satış Sonrası Müdürü görevlerinde bulundu. 2008 yılından itibaren Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının satış ve satış sonrası hizmetilerini yürütmekte olan Fer Mas’ta Satış Sonrası Müdürü olarak göreve başlayan Bel, 2014 yılından beri Fer Mas Şirket Müdürü olarak görev yapmaktadır. İngilizce ile İtalyanca bilen Sinan Saip Bel, yeni atamayla hem Alfa Romeo ve Jeep markalarının direktörlüğünü hem de Fer Mas Şirket Müdürü görevini bir arada sürdürecek.

Türker Gürtekin kimdir?

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlayan Türker Gürtekin, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı (MBA) yaptı.

Tofaş İş Geliştirme Direktörü Türker Gürtekin

Türker Gürketin, Tofaş’taki kariyerine 2001 yılında Satış Sonrası Süreçler ve Garanti Uzmanı olarak başladı. Sırasıyla Dış Pazarlar Yönetimi Sorumlusu, Koç Fiat Kredi Finansman’da Satış Müdürü, ardında da Pazarlama ve Satış Müdürü olarak devam eden Gürtekin, 2012-2013 yılları arasında, Alfa Romeo, Jeep Satış Müdürü görevinde bulundu. 2013-2015 döneminde Koç Fiat Kredi Tüketici Finansman A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Gürtekin, İngilizce biliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here