Opel’in filo pazarındaki ağırlığı yeni sedan ile artacak

0

 

Yeni sedanla birlikte Opel’in filo pazarındaki ağırlığı artacak

Renault, Ford gibi markaların öne çıktığı filo pazarındaki payını arttırmak isteyen Opel, yeni sedan modelini erken satışla yola çıkardı. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Ekim ayı sonunda teslimatı yapılacak yeni Astra Sedan’la filodaki paylarının artacağını ve satışların yüzde 60’ının Astra ailesinden oluşacağını kaydetti.

Satış hacminin daralmasıyla birlikte perakende satışların yavaşladığı dönemlerde şirketler filo satışlarına daha fazla önem veriyor. Opel, filo pazarından aldığı payı arttırma peşinde olan markaların başında geliyor. Alman markanın Türkiye ve Rusya başta olmak üzere sedan satışlarının öne çıktığı ülkeler için geliştirdiği yeni Astra, bu yüzden özel ön satış avantajıyla satışa sunuldu. Ekim ayı başına kadar geçerli ön satış programı kapsamında bin lira indirimle alınabilen otomobilin teslimatı ise Ekim sonunda yapılacak. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, yeni modelin öncekine göre çok daha iddialı olduğunu belirterek, “Yeni Astra Sedan ile filodaki payımız artacak. Toplam satışların yüzde 60’ını Astra ailesi oluşturacak. Bu yıl 4 bin adet, 2013'te ise 12 bin adet satmayı hedefliyoruz." dedi.

Özcan Keklik, yeni modelin katkısıyla yıl sonunda 2011 ile aynı seviyede satışa ulaşacaklarını kaydetti. Opel geçen yıl Türkiye’de 54 bin adetlik satış gerçekleştirmiş, Avrupa'da 7'nci büyük Pazar haline gelmişti. Opel Türkiye Genel Müdürü yeni Astra sedan modelinin Türkiye pazarında 115, 140 ve 180 beygir gücünde benzinli motorlar ve 95 beygir güç üreten 1.3 litrelik dizel motorla ithal edildiğini söyledi. Keklik’in verdiği bilgilere göre otomobil Türkiye’ye 3 donanım seçeneği ile geliyor. Sürüşe Duyarlı Ön Farlar, FlexRide şasi gibi yenilikler ise öne çıkıyor. Ön satış indirimli fiyatlarla yeni Astra Sedan 41 bin 750 liradan başlayan fiyatlara sahip. Astra Sedan’ın tüm benzinli modellerinde otomatik şanzıman seçeneği bulunuyor.

Yenilenen tasarımı ile Astra Sedan daha modern bir görünüm kazandı. Hatchback modeline kıyasla 90 lt daha fazla bagaj hacmi sunmasına rağmen bagaj bölümü ustalıkla gizlenen modelde bagaj hacmi 1160 lt’ye kadar çıkıyor. 4.658 mm uzunlukla Astra Sedan, segmentindeki en uzun otomobillerden biri oluyor.

Yeni Mazda6 Moskova'da tanıtıldı

Mazda, Moskova Motor Show’da tamamı yeniden tasarlanmış olan Mazda6’nın tanıtımını yaptı. Mazda CX-5’in ardından, Mazda6, her türlü SkyActiv teknolojisi ve Kodo tasarım dilini benimseyen yeni nesil Mazda araçlarının ikincisi olarak öne çıktı. Mazda6 ile çıkışını yapan yeni teknolojilerden biri sürücü ayağını gazdan çektiği an bir kondansatörü şarj etmeye başlayan eşsiz rejeneratif fren yenileme sistemi olan i-Eloop oldu. Mazda için yeni bir çağ açacak olan Mazda6 2012’nin sonlarından itibaren global pazarlarda tanıtılacak. 

Caddy’ye güçlü motor

Volkswagen Ticari Araç’ın önemli bir satış başarısına imza atan modeli Caddy, sınıfının en güçlüsü Sportline’ı Türkiye pazarına sunuyor. Yeni Caddy Sportline 2.0 140 PS, sadece güçlü motoru ve yüksek tork değerleriyle değil sportif görünümüyle de dikkat çekiyor. 140 beygir gücündeki güce sahip 2.0 litrelik motor, 186 km/saat’lik maksimum performans sağlıyor. Araç, 0’dan 100 km/saat hıza 10.1 sn.’de ulaşıyor. 100 km’de 6.1 lt’lik yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here