Olimpik filo

0

 

Londra'yı 4 bin araçlık BMW filosu kapladı

madalyalar ABD ile BMW'ye gitti

Binlerce sporcudoan oluşan takımların rekabetinin ortak yanlarından biri ise 4 bin adet otomobil, 200 adetlik Mini ve bisikletten oluşan BMW filosundan yararlanmaları oldu. Londra sokaklarında adeta BMW filo pazarı kuruldu. Alman lüks otomobil markası olimpiyat sponsorluğundan öylesine memnun kaldı ki, 4 yıl sonraki Rio Olimpiyatları sponsorluğuna da talip olduğunu şimdiden açıkladı.

MADALYADA ABD, SPONSORLUKTA BMW

Toplam 104 madalya alan Amerika Birleşik Devletleri 2012 Londra Olimpiyatlarına damgasını vururken; Alman otomobil devi BMW'de sponsorluğuyla görünürlüğünü arttırdı.

3 bin 200 araçlık filosuyla yarışmalar sırasında Londra trafiğinde boy gösteren BMW, olimpiyat süresince internet sitesine tıklanış oranının yüzde 22 arttığını açıkladı. Olimpiyatların ilk 10 gününde ise sosyal medyada hakkındaki yorumların yüzde 226 arttığını bildiren BMW, geri kalan günlerde bu oranın 250'ye çıktığının altını çizdi. BMW, 2016 yılında Brezilya'nın başkenti Rio De Janeiro'da  yapılacak olan yaz olimpiyatlarının da sponsoru olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here