Motorlarını kuzeni Volkswagen Tiguan’dan alacak!

0

Ülkemizde 203 bin 863 TL’lik başlangıç fiyatıyla satışa sunulan ve ocak-eylül arasındaki dokuz aylık dönemde yalnızca 345 adet satılan Audi Q3, yenileniyor.

Almanya’daki yol testlerin objektiflere yakalanan yeni Q3, kamuflajlı da olsa çizgileriyle bize kendiyle ilgili bazı detaylar sunuyor.

Kuzeni Volkswagen Tiguan gibi Volkswagen Grubu’nun popüler MQB platformunda yükselen Q3, Tiguan ile benzer motor seçeneklerine sahip.

2019 Audi Q3 testte

Giriş seviyesindeki Q3 önden itişli olarak alıcılarıyla buluşacakken, aracın dört çeker quattro versiyonu da yollarda boy gösterecek.

Audi A8 modelinin öncülük ettiği yeni Audi tasarım dili, yeni nesil Q3’te de devam ediyor. Yeni Q3’te, A8 modeliyle benzer altıgen bir ızgara görev alıyor.

Yüksek performanslı araçların da popülerliğinin devam ettiği otomobil dünyasında Q3’ün RS versiyonu da hazır bulunacak. Bu modelde 400 beygir güç üreten 2.5 litrelik turboşarjlı beş silindirli motor görev alacak.

2019 Audi Q3

2018 yılından önce tanıtılmayacak olan yeni nesil Audi Q3 ile ilgili daha fazla bilgi ilerleyen zamanda netlik kavuşacak. Biz şimdi mevcut Q3’ün ülkemizdeki detaylı satış performansına ve fiyat seçeneklerine yakından bakalım.

Küçük Almanların liderlik yarışı

Mevcut Q3 ülkemizde 150 beygirlik 1.4 Turbo FSI ve 184 beygirlik 2.0 TDI quattro seçenekleriyle satışta. Her iki motor alternatifi de S tronic otomatik şanzıman ile kombine ediliyor. Başlangıç fiyat 203 bin 863 TL olan aracın quattro versiyonu için ise 309 bin 388 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Audi Q3; Mercedes GLA ve BMW X1 gibi Alman lüksleriyle rekabet ediyor. Bu üç önemli rakibin dokuz aylık pazar performansına baktığımızda 818 adet ile GLA’nın lider olduğunu görüyoruz. Ocak-Eylül 2017 tarihleri arasında 608 adet satılan BMW X1’in ardından, Audi Q3 kendine üçüncü sırada yer buluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here