Makyajlanan Mercedes E-Class kendini gösterdi

0

Alman üretici Mercedes'in en önemli serilerinden olan E-Class, makyajlandı. İlk kez Ocak ayında yapılacak Detroit Motor Show'da yakından görülebilecek olan makyajlı E Class'a bu iş yaramış gibi görünüyor. Bu haliyle rakiplerinin canını yakmaya aday bir otomobille karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.

E-Class’a ilk bakışta farların birleştirilmesi dikkat çekiyor. Yeni E-Class’ta, çift far tasarımının yerini tek parça farlar almış.  

Mevcut modele göre daha yumuşak hatlara sahip olduğu gözlenen makyajlı E-Class’ın LED gündüz farlarının, tampon tasarımının ve egzoz çıkışlarının inceltilmesi otomobile daha sportif bir görünüm katmış.

Audi A6’nın, BMW 5 Serisi’nin rakibi olarak pazara sunulacak olan yeni E-Class’ın iç tasarımında ise bir farklılık göze çarpmıyor.

Kaputunun altında da değişikliklere uğrayan otomobilin hali hazırda 2 litrelik motora sahip E200 ve E250 modellerine ek olarak, 3.5 litrelik V6 motora sahip 248 ve 302 beygirgüç üreten, E300 ve E350 modelleri getirilecek. Mercedes ilerleyen zamanlarda E-Class’ın, 402 beygirgüç üreten 4.7 litrelik V8 motora sahip, dört çeker E550 modelini de tanıtacak.

İlk tanıtımı ocak ayındaki 2013 Detroit Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek olan makyajlı E-Class’ın, E350 ve E550 modelleri ilkbaharda, dizel motora sahip yeni E250 modeli ise sonbaharda satışa sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here