Çeşme-Alaçatı otomobili 500C Anniverserio

0

Dünyanın en büyük 10 otomobil şirketi arasında yer alan Fiat, 60 yıl önce doğup, sonrasında ikonlaşan 500 modeliyle “iş yapmaya” devam ediyor.

10 yıl önce yeniden yollara çıkardığı 500 modeline daha sonra yeni ve güncel versiyonlar ekleyen Fiat, 500L versiyonunu yeni teknolojilerle güncelledi.

Yeni Fiat 500L tanıtımı için İzmir de yapılan basın toplantısında 60. yılını kutlayan 500C’nin Anniversario isimli özel üretimi de yerini almıştı. İzmir-Çeşme’ye doğru yapılan yolculuk ve test sürüşünde yeni 500L’yi detaylı şekilde inceledik. Günün geri kalanında Çeşme’nin harika ikliminde sıra minik 500C’de idi. Zaman kaybetmeden üstünü açıp, yola çıktım.

60. yıl özel üretimi olan 500C’de retro tasarım jantlar ve tamamen yenilenmiş göğüslük bizleri 60 yıl öncesine götürüyor. Işıklarda durduğunuzda bu pozitif enerji yayan otomobile el sallayanlar, çok şirin olduğunu söyleyenlerin sayesinde yüzünüzde bir gülümseme oluşuyor.

900cc superşarjlı motoru ile şehir içinde çok atik ve beklentileri karşılayan 500C garajınızda olmasını istediğiniz bir otomobil olduğunu sürücüsüne kanıtlıyor.

İlk üretimi olan 1957 model 500’ün Koç müzesinden getirilerek sergilenmesi ise bu modelin köklerinin ne kadar sağlam olduğunun en büyük kanıtıydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here