Kia’ya üç ödül birden

0

Güney Koreli otomobil üreticisi KIA, üç farklı modeliyle “iF Tasarım Ödülleri”nden üç ödülle döndü. KIA’nın hibrit SUV sınıfındaki Niro’su, Optima Sportswagon’u ve B segmentinde yer alan yeni Rio’su aldıklar üç ödülle, markanın iF Tasarım Ödülleri sayısını 12’ye çıkardı.

Yapmış olduğu değerlendirmede iF Tasarım Ödülleri’nin önemine değinen KIA Motors Corporation Başkanı ve Baş Tasarımcısı Peter Schreyer: “Son aldığımız iF Ödülleri global tasarım ekibimizin başarısının kanıtı niteliğindedir.

Kore, Almanya ve ABD tasarım merkezlerimizin yakın işbirliği içinde tasarlayıp, geliştirdiği üç modelin her biri de markamız için çok büyük öneme sahiptir. KIA olarak Niro ve Optima Sportswagon ile yeni pazarlara giriş yapıyoruz.

Her iki ürün de yenilikçi ve heyecan uyandıran tasarımlarıyla öne çıkıyor. Global pazarlarda en çok satan araçlarımızdan biri olan Rio’nun dördüncü neslini yeniledik, ona daha olgun ve daha çekici bir karakter kazandırdık.” dedi.

Kia Niro

iF Tasarım Ödülleri; “Ürün”, “Sunum”, “İletişim” ve “Hizmet Yapısı”, “Mimari”, “İç Tasarım” ve “Profesyonel Konseptler” olmak üzere yedi kategoride veriliyor. 2017 yılında, 58 bağımsız uluslararası tasarım uzmanından oluşan jüri tarafından değerlendirilmek üzere, 59 ülkeden farklı şirketler 5.575 ürün ile başvuruda bulundu.

Bu arada, KIA’nın “Ürün Tasarımı” kategorisinde ödül aldığının da altını çizelim.

 

Türkiye otomotivinin ihracat karnesi

Artık drone’lar üretecek

Meriva gitti, Crossland X geliyor

Marka marka ‘2016 model yılı’ fırsatları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here