Karsan’da yeni operasyon

0
Karsan yeni yapılanmaya gitti

Karsan yönetiminde Şubat ayından geçerli olmak üzere organizasyon değişikliğine gidildi. Şirket yeni dönem için daha verimli çalışmak amacıyla stratejik atamalar yaptığını duyurdu. Daha önce Karsan Pazarlama’da görev yapan Muzaffer Arpacıoğlu, yeni oluşturulan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi

Karsan yeniden yapılanıyor

Karsan Otomotiv bünyesinde, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda rekabet gücü ve verimliliği arttırmak amacıyla satış, satış sonrası ve pazarlama faaliyetlerini merkezi olarak yürütme kararı çerçevesinde, Ticari İşler Genel Müdür Yardımcılığı oluşturuldu. Organizasyonun başına da Şubat ayı itibari ile daha önce Karsan Pazarlama’da görev yapan Muzaffer Arpacıoğlu getirildi.

Lisans eğitimini Marmara Üniversi’nde gerçekleştiren ve ardından The University of Birmingham’da yüksek lisans eğitimi alan A. Muzaffer Arpacıoğlu, iş hayatına 1988 yılında Koç Holding çatısı altında başladı. Daha sonra sırasıyla Kofisa Dış Ticaret ve Tofaş’ta iş hayatına devam eden Arpacıoğlu, 1997 yılında Kıraça Holding’e geçti.

Arpacıoğlu, 2000 yılına dek Karsan Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra 2000-2009 tarihleri arasında Peugeot Türkiye Satış Direktörlüğü, 2009’dan sonra da  Karland A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Karsan hakkında:

1966 yılında kurulan Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., 1979-1998 yılları arasında Koç Grubu çatısı altında faaliyet gösterdi. 1998’de İnan Kıraç’ın çoğunluk hisselerini almasıyla birlikte Kıraça Holding bünyesine dahil oldu. 1981 yılından itibaren yüzde 100 yerel sermayeyle ticari araç üreten bir firma olarak ayrıştı. 2009 yılında binek araçtan otobüse, minivandan ağır kamyona geniş bir yelpazede ürün geliştirip üretmeyi hedefleyen Karsan; bugün Bursa’da yer alan tesislerinde lisans altında Hyundai Motor Company’ye ait H350 model panelvanları, minibüs ve şasi kamyonetleri, Menarinibus marka otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST, Karsan ATAK ve Karsan STAR araçları üretiyor. Bu ürünlerin pazarlama, satış ve satış sonrası hizmet faaliyetleri ise Karsan bünyesinde oluşturulan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcılığı bünyesinde yürütmektedir.

Peugeot, Opel’i satın mı alacak?

Opel’in PSA görüşmeleri ile ilgili ilk açıklaması

Yeni Suzuki Swift yakıtı koklayacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here