Karsan’a Amerikan Posta İdaresi’nden sevindirici haber

Karsan, ABD Posta İdaresi'nin yeni araçları için elde ettiği ön yeterlilikten sonra prototip araç hazırlamaya davet edildi.

0
ABD POsta İdaresi'nin klasik posta araçları.

Karsan’a Amerikan Posta İdaresi’nden sevindirici haber

Yıllardır ABD’de ‘ihale peşinde koşan” Karsan, yeni bir sevindirici haber aldığını ilan etti. ABD POsta İdaresi için 6 adet prototip üretimi daveti alan Karsan, ihaleyi tamamlarsa 180 bin adet araç üretip, ihraç etme potansiyeline sahip.

New York taksi ihalesiyle başlayan Kuzey Amerika macerasında Miami hamlesini oynayan Karsan’a sürpriz haber yine ABD’den geldi.

Karsan’dan bugün yapılan açıklamada, ABD Posta Servisi’nin yeni nesil dağıtım aracı alım sürecinden 6 adet prototip araç üretim kararı çıkması ile hazırlıklara başlayacak.

Karsan’a ABD’den sevindirici haber geldi. Karsan, bünyesindeki Heksagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş. şirketiyle yeni araçların ortaya çıkarılması için çalışmalar yapacak.

ABD POsta İdaresi'nin klasik posta araçları.
ABD Posta İdaresi’nin kullandığı klasik posta araçlarından biri. Karsan’ın prototipleri bu aracın yenisi olabilir.

Karsan’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Şirketimiz 05.02.2016 tarihli Özel Durum Açıklaması’nda, ABD Posta Servisi’nin Yeni Nesil Dağıtım Aracı Alım Süreci’ne ilişkin olarak prototip geliştirme teklif çağrısına Heksagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş. ve Karsan USA LLC ile işbirliği yaparak teklif sunduğunu açıklamıştı. İhale mercii prototip teklifimizin kabul edildiğini yazılı bir bildirimle tarafımıza bildirmiş, bu kapsamda şirketimize altı adet prototip siparişi vermiştir. Gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.”

 Karsan, 25 Mayıs 2015 tarihinde ABD Posta İdaresi ihalesinde ön yeterlilik hakkı kazanmıştı.

Karsan’a Amerikan Posta İdaresi’nden sevindirici haber

Türk otomotiv sanayinde 49 yılı geride bırakan Karsan, kurulduğu günden bu yana ticari araç segmentinde kendi markası da dahil, dünyanın önde gelen markaları için modern tesislerinde üretim yapıyor; yaygın ağı ile pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürüyor.
1981 yılından bu yana %100 yerel sermaye ile ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan’ın Bursa Hasanağa’daki fabrikası tek vardiyada 18 bin 200 araç üretebilecek yapıya sahip.

Otomobilden kamyona, minivandan otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanan Hasanağa Fabrikası, Bursa şehir merkezine 30 km uzaklıkta olup, 80 bin metrekaresi kapalı toplam 200 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor.

Karsan bugün Hyundai Motor Company (HMC) için yeni H350 hafif ticari araçlarını, BredaMenarinibus için 12-18m otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST‘in üretimini gerçekleştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here