İstanbul Autoshow: Mercedes’in zirvesi bir adım ötenizde

0

 

Mercedes-Benz, İstanbul Autoshow’da, ihtişamlı ‘Vision Mercedes-Maybach 6’ konseptinin yanı sıra E-Serisi Coupe ve All-Terrain modellerini Türkiye’de ilk kez görücüye çıkıyor. 

Kompakt modellerden SUV’lara kadar hemen her sınıftaki otomobilleriyle fuarda yerini alan Mercedes-Benz, bununla birlikte prizden de şarj edilebilen hibrit teknolojili ‘GLC 350 4MATIC’ modelini de ön plana yerleştiriyor.

30 Nisan’a kadar sürecek fuarda Mercedes-Benz Türk, geniş standında kompakt sınıftan geniş hacimli SUV’lara, geleneksel sedan otomobillerden coupe’lere, çevre dostu hibrit otomobillerden performanslı AMG modellerine kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle yer alacak.

Standın en görkemli aracıysa, Vision Mercedes-Maybach 6 konsepti olacak. 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan konsept, klasik öğeleri abartılı bir şekilde geleceğe aktarıyor. 2+2 kişilik otomobil, yaklaşık 6 metre uzunluğunda ve 750 beygirlik elektrikli.

Mercedes E-Serisi’nin starları

Mercedes, fuarda dört kişilik yeni E-Serisi Coupe ve arazi sürüşü odaklı tasarım detaylarına sahip yeni E-Serisi All-Terrain’in Türkiye lansmanlarını da yapıyor.

Yeni E-Serisi Coupe, kapsamlı akıllı telefon entegrasyonu, geniş ekranlı dijital kokpit ve isteğe bağlı olarak kısmi otonom sürüş imkânı sunan yeni sürüş destek sistemlerine sahip. Station wagon otomobillerin yetersiz kaldığı yollarda, yerden yüksek yapısı ve standart sunulan sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ile E-Serisi All-Terrain ise, markanın bir diğer yeniliği konumunda.

“GLC 350 e 4MATIC” ise, hibrit teknolojisi ve çevreci özellikleriyle, son teknoloji sürüş yardımcı sistemleri ve dinamik tasarımıyla dikkat çekiyor. Konfordan ödün vermeden atak ve sportif bir sürüş sunan otomobil toplamda 320 beygiri bulan gücüyle 0’dan 100 km/s hıza sadece 5.9 saniyede çıkabiliyor.

Uzaktan erişim teknolojisi otomobillere girdi

Bunun yanında Türkiye’de tüm 2017 model Mercedes-Benz otomobillerde sunulmaya başlanan ‘Mercedes me connect’ hizmetleriyle, Mercedes-Benz acil çağrı sistemi, bakım yönetimi, uzaktan arıza teşhisi, kaza yönetimi ve arıza yönetimi hizmetlerinden süresiz yararlanılabiliyor.

Standart sunulan ‘Remote Online’ hizmetler sayesinde ise, uzaktan merkezi kilit kontrolü, uzaktan araç durumuna erişim, ilave ısıtıcının programlanması, park edilmiş konum bilgisi, araç takibi ve coğrafi sınırlandırma hizmetlerinden ilk 3 yıl ücretsiz yararlanılabiliyor.

Remote Online donanımına ek olarak 360o kameralı park yardımcısı ve KEYLESS-GO donanımlı yeni E-Serisi otomobiller de, araç dışından park etme yardımcısı hizmetini ilk üç yıl ücretsiz kullanabiliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here