İstanbul Autoshow: Aslan kükremesi

0

 

Yeni model atağını sürdüren Peugeot, İstanbul Autoshow 2017’de iki yeniliğini daha tanıtıyor.

İkinci neslinde artık sınıf atlayıp 7 koltuklu SUV’a dönüşen 5008 ve markanın ticari araç sınıfındaki yeni temsilcisi Traveller, Peugeot standının yıldız adayları. Ayrıca otomobil severlerin efsane olarak adlandırdığı 208 GTI by Peugeot Sport modeli ve sportif karakteriyle ‘308 GTi by Peugeot Sport da markanın sportif genlerini öne çıkararak performans alanında yerlerini alıyor.

Önceki hayatında minivandı, şimdi gerçek SUV oldu

Daha önceki hayatında minivan olan 5008, bu kez farklı bir bedende ve daha ihtişamlı bir şekilde dönüyor. 7 koltuklu bir SUV haline dönüşen yeni 5008, markanın sınıf atlama stratejisini sürdürmek, uluslararası pazarlarda başarı yakalamak ve 7 koltuklu kompakt SUV pazarında öncü olmak gibi hedeflere sahip.

Yenilikçi Peugeot i-Cockpit’in en yeni ve güncel versiyonuyla donatılan 5008, konsola entegre 8 inç dokunmatik ekran ve 12.3 inç dijital head-up display gibi özelliklerle sürücünün hayatını kolaylaştırıyor.

Yeni 5008 SUV, 2.8 metrelik dingil mesafesiyle kompakt dış boyutlarına karşın içeride geniş bir alan sunuyor. Elektrikli bagaj kapağı, kabin içine dağıtılan toplam 39 litrelik saklama alanları gibi unsurlarsa, aracın pratikliğini ortaya koyuyor.

Araç, benzinli PureTech ve dizel BlueHDi motor seçeneklerine sahip.

9 kişilik Travaller

Geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımı yapılan Peugeot Traveller sınıfında iddialı bir araç.

Markanın SUV ve binek modellerinin yeni tasarım dilini yansıtan görünümüyle dikkati çeken Traveller, iç mekanında sunduğu üst sınıf konforla keyifli bir yolculuk vaat ediyor. 9 koltuğa kadar farklı oturma kombinasyonlarına sahip olan Traveller, zengin donanımlarıyla da iddialı. 180 beygir ve 400 Nm’ye kadar farklı güç alternatiflerine sahip olan dizel motorla donatılmış.

Peugeot standında ayrıca Peugeot Sport’un imzasını taşıyan 208 GTi by Peugeot Sport ve 308 GTi by Peugeot Sport modelleri de yerlerini alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here