İstanbul Autoshow 2012 açıldı

0

ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği) ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliği ile 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenen İstanbul Autoshow 2012, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, T.C. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, OICA Başkanı Patrick Blain ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Autoshow Başkanı İlhan Ersözlü’nün katılımıyla özel konuklar ve basın için 1 Kasım’da düzenlenen etkinlikle ziyarete açıldı.

Ailelerin keyifli bir gün geçirmelerine olanak verecek yepyeni konsepti ile ziyaretçilerini ağırlayacak olan İstanbul Autoshow 2012’de 4 modelin dünya prömiyeri 31 modelin ise Türkiye prömiyeri gerçekleştiriliyor. 45 markanın toplam 500’e yakın modelinin sergilendiği, Autoshow 2012, 12 salonda ve toplam 50 bin metrekare stand kurulum alanında gerçekleşiyor.

Pazara ilişkin de kısa bir değerlendirme yapan Mustafa Bayraktar, “Pazarımız, 2011’i 911 bin adetlik satış ile tamamlanmasının ardından bu yılın ilk 9 ayında %12.2’lik bir azalmayla devam ediyor.” Dedi.

 

OICA Başkanı Blain: “Türkiye coğrafi konumu ve ticaret ve rekabet gücüyle küresel otomotiv sektöründe önemli oyunculardan biri durumunda”

İstanbul Autoshow 2012 açılışında konuşan OICA Başkanı Patrick Blain ise 2011 yılında dünyada 80 milyonun üzerinde otomobil üreten ve dünyanın en büyük sektörlerinden biri olan otomotiv sektöründe 2012 yılında yüzde 3’lük bir büyüme beklendiğini belirterek şunları söyledi: “Türkiye coğrafi konumu ve ticaret ve rekabet gücüyle küresel otomotiv sektöründe önemli oyunculardan biri durumunda. Önümüzdeki 10 yılda otomotiv sektöründe küresel değişimler olmasını ve bu nedenle de tüm sektörün yeniden yapılanmasını bekliyoruz.  Avrupa ve diğer bazı pazarlar doyma noktasına gelirken gelişmekte olan ülkelerdeki pazarlarda beklenen hızlı gelişme sektörün de yapısını değiştirecek. Geçtiğimiz yıllarda küresel üretim kuzeyden güneye, batıdan doğuya olmak üzere yeni merkezlere kaydı. Bu değişim bugün her zamankinden daha da önemli olan maliyet avantajı ve artan kalite ile ortaya çıkan verimli iş gücü sayesinde gerçekleşti.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here