Hyundai sistemi yeniden yazıyor, işte yeni satın alma sistemi!

0

Artan vergiler ve durduramayan kurlar sayesinde otomobil fiyatları her geçen gün zirveye doğru tırmanıyor. Giriş seviyesindeki bir otomobil için bile yüksek fiyatlar ödemek zorunda kaldığımız bu dönemde, dünyanın başka yerlerinde bambaşka şeyler oluyor. Örneğin, yeni programını devreye almaya hazırlanan Hyundai, otomobil satın alma işlemini müşterileri için daha az uğraştırıcı bir hâle getiriyor. Shopper Assurance ismi verilen program, 2018 yılından itibaren Hyundai’nin tüm bayilerinde hizmete girecek. Programa start veren Hyundai bayileri ise şimdilik Miami, Orlando, Dallas ve Houston’la sınırlı.

Sistem dört ayaktan oluşuyor

Hyundai’nin programı, yeni bir otomobili daha hızlı ve endişeden uzak şekilde satın almayı sağlıyor. Bu yüzden dört ana öğeye bağlanan programda öncelik şeffaf fiyatlandırma. Hyundai, tüm bayilerinin adil bir pazar fiyatlandırması yapacağının ve bu fiyatların web sitelerinde net bir şekilde yazacağının sözünü veriyor. Bu sayede müşteri, bayiye gittiğinde internet sitesinde gördüğü fiyatlardan çok farklı bir fiyatlandırmayla karşılaşmayacak.

Satın almak isteyenin test aracı ayağına geliyor

Dört ayaklı programın ilk ayağı şeffaf fiyatlandırmayken, bir diğeri esnek test sürüşü. Shpper Assurance kapsamında müşteriler, Hyundai Drive aracılığıyla istedikleri araç için, kendi koşullarına göre özgürce test sürüşü yapabilecek. Web sitesi üzerinden ya da telefon ile bayiyle iletişim kuran müşteri, test sürüşünün planlanmasını yaptırabiliyor. Müşterinin test etmek istediği araç, kendisi ile kolayca buluşturuluyor.

Programın üçüncü ayağı kolay satın alma. Bu aşamada müşteri, satın almak istedikleri otomobil için hazırlaması gereken evraklardan haberdar ediliyor ve bu evrakları bayiye gitmeden önce hazırlaması sağlanıyor.

Son aşamada ise üç gün süreli para iade garantisi bulunuyor. Bu aşamanın nasıl çalıştığına da yakından bakalım. Satın aldığı Hyundai markalı otomobilinden memnun olmayan müşteri, aracı üç gün içinde kolaylıkla iade edebiliyor. Tabi bu iade öncesinde, aracın, satıcının belirli kriterlerini karşılaması ve belirli bir kilometrenin altında olması gerekiyor.

Otomobil satın almak her geçen gün daha da basit hâle geliyor. Hyundai, yeni programını, otomobil satın almanın geleceği olarak değerleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here