Hyundai, Matrix’in yerine bu aracı hazırladı

0

Hyundai’nin yeni konsepti “Hexa Space” Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen 2012’nin ilk otomobil fuarı Auto Expo 2012’de tanıtıldı. Hyundai’nin gelişmekte olan pazalar için geliştirdiği MPV segmentindeki yeni konsepti, yenilikçi kayan kapıları ve mekan ferahlığı sağlayan koltuk tasarımı ile dikkat çekiyor.

Hyundai’nin yeni MPV Konsepti Hexa Space’in iç mekanında altıgen yapılı koltuk tasarımı öne çıkıyor. Bilindiği üzere petek şekli olarak da bilinen bu yapı alanların en verimli şekilde kullanılmasına olanak tanıyor. Hexa Space 8 kişilik oturma alanı sunuyor. Aynı zamanda altıgen yapılı koltuklar, birbirini bir yap-boz gibi tamamlayarak istenildiğinde geniş bir yükleme alanı yaratılmasına olanak sağlıyor.

Çok seçenekli koltuk yapısı ile Hexa Space istenildiğinde 8 kişiye ulaşım imkanı sunarken, istenildiğinde orta sıradaki koltuklar yatırılarak daha ferah bir oturum sağlanıyor. Gerektiğinde ikinci sıra yatırılarak limuzin konforuna ulaşılan Hexa Space’de istenildiğinde de üçüncü sıranın yatırılması ile arkada geniş bir yükleme alanı elde ediliyor. Kayarak açılan arka kapılar sayesinde Hexa Space, 8 kişinin rahat inip binmesine ve eşyaların kolaylıkla yüklenebilmesine imkan tanıyor.

Hexa Space, Hyundai’nin mevcut MPV’si ix20’nin genişletilmiş platformunu kullanıyor. 4300 mm uzunluğunda, 1820 mm genişliğinde ve 1647 mm yüksekliğindeki konsept ayrıca 2750 mm dingil mesafesi ve 19 inç’lik jantlara sahip. 6 ileri otomatik şanzımanla tasarlanan Hexa Space direk enjeksiyon sistemi iledüşük hacimde yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi sunan, Kappa Serisi 1.2 litrelik Turbo GDI güç ünitesine sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here